Fenerbahçe Genel Kurulu'nda Divan Başkanlığı'na Vefa Küçük seçildi

Futbol Fenerbahçe Süper Lig
Fenerbahçe Genel Kurulu'nda Divan Başkanlığı'na Vefa Küçük seçildi

Fenerbahçe'de Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın yarışacağı tarihi seçim maratonu başladı. Yarın yapılacak oy verme işlemi öncesinde Genel Kurulu yönetecek Başkanlık Divanı seçimi gerçekleştirildi. Tarihi seçimi yönetecek isim Vefa Küçük oldu.

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde gerçekleştiriliyor. Başkan Ali Koç ve 1998-2018 yılları arasında sarı-lacivertli kulübü yöneten Aziz Yıldırım başkanlık için yarışacak.

Oylamanın yarın yapılacağı tarihi kongre, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu ile eski YDK Başkanı Vefa Küçük'ün aday olduğu Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimiyle başladı.

Üyelerin oylarıyla seçimi yönetecek isim Vefa Küçük olarak belirlendi.

BAŞKANLIK DİVANI POLEMİĞİ

Seçimli Genel Kurul öncesi adaylar Ali Koç ve Aziz Yıldırım, Başkanlık Divanı hakkında karşılıklı açıklamalarda bulunmuştu. Ali Koç, YDK Başkanı Şekip Mosturoğlu'nun, Aziz Yıldırım için oy istediğini iddia etmiş, buna karşın Mosturoğlu iddiaları reddederek "Ben ayrıcalık görmeye alışanlara, alıştıkları ayrıcalıkları asla göstermeyeceğim. Bundan herkes emin olabilir." demişti.

Aziz Yıldırım da Ali Koç'un açıklamalarını anti-demokratik olarak nitelendirerek, genel kurulun divan yönetimine ambargo koyma hedefi olduğunu ifade etmişti.