Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a: 600 milyon euro borç hikaye

Aziz Yıldırım Futbol Spor Haberleri Süper Lig Fenerbahçe
Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a: 600 milyon euro borç hikaye

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, gündeme dair açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe'nin mevcut başkanı Ali Koç'u eleştirdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi başkan adaylarından Aziz Yıldırım, açıklamalarda bulunuyor.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:

"F.BAHÇE'NİN LİDERE İHTİYACI VAR"

TRT Spor'da canlı yayın konuğu olan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'nin lidere ihtiyacı var. Herkes başkan olabilir. Liderlik ayrı bir şey. Şikayet etmez. Çözüm üretir. Camiasından aldığı gücü kullanır. Benden sonra bu gücü göremedik. 6 senedir hiçbir başarı yok. Ben çıkış yapmazsam devam edecek. Belki bizim çıkışımızla beraber Fenerbahçe'deki ölü toprak ortadan kalkmıştır. Bunu temenni ediyorum" dedi.

"KARARSIZ İNSANLAR VAR"

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı hakkında konuşan Aziz Yıldırım, "Yüzde yüz kazanırız diyemeyiz ama kazanabileceğimiz ortada. Kararsız insanlar var, kavga istemiyorlar" ifadelerini kullandı.

"O KUPAYI ALABİLİRDİK"

Fenerbahçe'de Ali Koç'un 2 Nisan'da gerçekleştirdiği kongreye değinen Aziz Yıldırım, "2 Nisan'da kongre üyelerini stada çağırdılar. Dünyanın her yerinden insanlar geldi. Geldiler ama ligden çekilmeye dair bir şey göremediler. Sonra Urfa'daki hadiseden sonra rakip Süper Kupa'yı aldı. Tarih 'Maça U19 takımı çıktı' diye yazmayacak. 'Süper Kupa'yı Galatasaray' aldı yazacak. Fenerbahçe öyle kaçmaz. Sonra çıktı 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar' dedi. Öyle isyan olmaz, Fenerbahçe başkanı 'Biz her şeye rağmen şampiyon olacağız' der. Camiayı umutsuzluğa iter bu açıklama. Sonra Olympiakos'a da elendik, biz o kupayı alabilirdik" dedi.

"MOURINHO AÇIKLAMAMIZI İSTEDİ"

Jose Mourinho ile yaptıkları görüşmeyi anlatan Aziz Yıldırım, "Ben 'Galatasaray'ı yeneceğiz' dedim, yine haksızlıklar oldu ama 10 kişi gittik yendik. Sonra ben 'Mourinho' dedim. Sonra biz onunla Roma'da görüştük ama Sayın Mourinho açıklamamamızı istedi. Biz menajeriyle de görüştük. Benim hayatta yalanım olmaz. Jorge Mendes ile Mahmut Uslu ve Önder Bey evine gidip Porto'da görüştü. Sonuç ne? Benim böyle bir teknik direktörü söylememle ilk kez Haziran ayında Fenerbahçe'nin teknik direktörü belli oldu" açıklamasını yaptı.

"ADAY OLMAMASI LAZIM"

Ali Koç'un yaptığı açıklamaya atıfta bulunan Aziz Yıldırım, "Onun 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar' dedikten sonra aday olmaması lazım. 3 Temmuz'un ve 4 Nisan'ın mağdurlarından en büyüğü benim. Mağdurum ama liderim" dedi.

"BRANCO İLE ÇALIŞMAK İSTERSE TUTARIZ"

Mario Branco'nun sözlerinin hatırlatılmaması üzerine Aziz Yıldırım, "Biz Jose Mourinho'ya 'İstediğin sportif direktörle çalışabilirsin' dedik. Branco ile çalışmak isterse tutarız. Her gün her şey değişebilir" açıklamasını yaptı.

"ANELKA GELDİ KIYMETİNİ BİLEMEDİK"

Fenerbahçe'de başkanlık yaptığı dönemdeki yıldız transferlere vurguda bulunan Aziz Yıldırım, "Ortega geldi, Anelka geldi kıymetini bilmedik, van Hooijdonk geldi, Alex geldi, Roberto Carlos geldi, Kezman geldi. Carlos gelirken Real Madrid'in kaptanıydı. Biz öyle oyuncular getirdik. 2011'de Real Madrid'den bir orta saha alıyorduk, görüşmeleri yapmıştık. 3-4 tane daha öyle isim gelecekti o dönem" dedi.

"HEPSİNİ BEN YAPTIM GAYRİMENKULLARIN"

Mario Branco'nun Jose Mourinho'ya yaptığı sunuma dikkat çeken Aziz Yıldırım, "Branco, Jose Mourinho'ya Fenerbahçe'nin bütün mal varlıklarını göndermiş. Hepsini ben yaptım o gayrimenkullerin. 600 milyon doları geçer toplam değerleri. Kimse uğramıyor bile, kongre üyeleri Dereağzı'na giremiyor. Kulüpçülük öldü. Bu bir şirket değil, kulüp! Yapılan tesisleri de ben yapmışım" dedi.

"194 MİLYON EURO PARA HARCADILAR"

Ali Koç yönetiminde yapılan transferlere dikkat çeken Aziz Yıldırım, "6 yılda sporculara 194 milyon euro para harcadılar. 'Satış var', ne var satış? Eljif Elmas'ı ben aldım. Bütün oyuncuları sattılar daha ilk seneden. 50 milyon futbolculardan 2 milyon da basketbolculardan geldi. Sermaye artırımından 25 milyon geldi. Bunları düş o zaman benim borcumdan. Borç var, mal varlığı yok" dedi.

"600 MİLYON FALAN HİKAYE"

Fenerbahçe'de Ali Koç'un borç açıklamalarına vurguda bulunan Aziz Yıldırım, "O gün beni konuşturmadılar, etmediler. 'Bak buradan üzülere gidersiniz' demiştim o gün. Ben kaçmadım, kaçan adam bugün gelir mi? Borç 600 milyon falan tamamen hikaye! Gayrimenkul borcu karşılıyor. Borç 600 milyon madem, neden Bankalar Birliği ile 330 milyona anlaşma yaptınız? Demek ki Fenerbahçe'nin borcu bu" dedi.

STADYUM PROJESİ AÇIKLAMASI

Stadyum projesine değinen Aziz Yıldırım, "Nihat Özbağ, Alman bir firma ile bu stadın çalışmasını yapıyor. Bunu yapacağız" dedi.

"İNSANLARI KANDIRMAYA GEREK YOK"

"Cumartesi günü Fenerbahçelileri bir transfer sürprizi bekliyor mu" sorusuna Aziz Yıldırım şu cevabı verdi:

"Hayır ben yapmayacağım. Bizde şu an yetki yok çünkü. İnsanları kandırmaya gerek yok. Biz Kiev'e elendiğimiz gece 5 transfer yapmıştık, daha önce de görüşmediğimiz isimlerdi bunlar. Hocanın istediği isimleri alırız geldiğimizde. Fenerbahçe, Ali Koç döneminde 27 transfer yapmış transfer döneminin son günlerinde. Biz 1-2 tane yapmışızdır 20 yılda. Küme düşüyordu bu takım, onu hiç söylemiyorsunuz."

"CEFERİN BENLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ"

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in kendisiyle görüşmek istediğini belirten Aziz Yıldırım, "UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, benle görüşmek istedi ve görüşmeye gittim. Ona orada 'En büyük şikeci UEFA dedim' kaldı... UEFA kim ya! Sanki TFF'den bir farkları var" dedi.

"ANCELOTTI İNANMAMIŞTI"

Carlo Ancelotti'yle ilgili anısını anlatan Aziz Yıldırım, "Ancelotti geldiğinde gezdirecek yerimiz yoktu. 25 bin kişilik bir stad, Dereağzı perişan... Ona 'Yapacağım bu stadı' dediğimde inanmamıştı, yaptım" ifadelerini kullandı.

"F.BAHÇE'DE VAGON DEVRİLDİ"

Fenerbahçe'yi şampiyon yapacağını dile getiren Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'de vagon devrildi, başka bir yola gidiyor artık. Benim vaadim şampiyonluk, bunu diyebilen başka biri var mı" diye konuştu.

"İSMAİL KARTAL'I KİM F.BAHÇE ANTRENÖRÜ YAPTI?"

İsmail Kartal'ın Jose Mourinho ile ilgili görüşmesi hakkındaki sözlerinin hatırlatılmasının ardından Aziz Yıldırım, "İsmail Kartal'ı kim Fenerbahçe antrenörü yaptı? Onun böyle bir yere gelme şansı var mıydı? 'Ben varken, Mourinho ile konuştu' falan... Avrupa'da görüyoruz, büyük kulüpler hocaları başlarındayken yeni antrenörü tribüne getiriyor. Bunlar gayet normal yani" dedi.

"BİR DİP DALGASI VAR"

Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda gerçekleştirilecek Divan Kurulu seçimine dikkat çeken Aziz Yıldırım, "Bir dip dalgası var. Ne olur bilemiyorum, nasıl olur bilemiyorum... Biz kongreyi Şekip Bey'in yönetmesini istiyoruz. 2011'de gitti Metris'te bu kulüp için yattı. Bir tanesi gitsin 1 hafta yatsın bu kulüp için göreyim. Ben 186 seneyle yargılandım, bir gün boynumu eğmedim. Şekip Bey bunları yaşamış bir insandır. Divan Başkanı'na saygı göstereceksiniz" dedi.

"BEN EFSANEYE KARŞIYIM"

Onursal başkanlık sorusuna Aziz Yıldırım, "Ya benim ne işim var onursal başkanlıkla falan? Ben efsaneye de karşıyım. İki tane efsane var; biri Fatih Sultan Mehmet, diğeri de Mustafa Kemal Atatürk" cevabını verdi.

"HAKARETLİ KONUŞMALAR YAPMAZLARSA..."

Seçim sonucunda Ali Koç'la bir görüntü verebileceğini belirten Aziz Yıldırım, "Kazanırsam Ali Koç ile birlikte görüntü veririm ama bir şartla. 2018'deki gibi hakaretli konuşmalar yapmazlarsa kabul ederim. 3 haftadır ortaya çıkmam Fenerbahçe'ye ivme kazandırdı. Yaşasın Fenerbahçe" diye konuştu.