Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk: Abartılı tavrım için özür dilerim

Galatasaray Futbol Spor Haberleri Süper Lig Okan Buruk
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk: Abartılı tavrım için özür dilerim

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, açıklamalarda bulundu. Buruk, şampiyonluk kutlamalarındaki tavrı nedeniyle özür diledi.

Süper Lig'de sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray'da teknik direktör Okan Buruk açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı takımın resmi YouTube hesabına röportaj veren Okan Buruk, Florya'daki şampiyonluk kutlamaları sebebiyle özür diledi.

Galatasaray'ın hedeflerinin çok büyük olduğunu belirten Okan Buruk, "Müzedeki bütün kupaları getirsek bütün adayı dolduracağız herhalde. Galatasaray'ın teknik direktörü olmak çok ayrı bir şey. Galatasaraylıları mutlu etmek için çok çaba sarf ettik ve mutlu olduk. Önümüzdeki Süper Kupa'yı da alarak bi kupa daha hediye etmek istiyoruz taraftarlarımıza. Bir bütün olduk ve bu bütünlük bize başarıları getirdi. Şampiyonlar Ligi bizim için büyük bir hedef. Galatasaray'ın hedefleri çok büyük, Galatasaray camiası aksine izin vermez" dedi.

Süper Lig'deki rekabete dikkat çeken Okan Buruk, "Beşiktaş dün yeni hocasını açıkladı. Avrupa'da çok başarılı olmuş ve adından söz ettirmiş bir isim van Bronckhorst. Mourinho'yu zaten söylemeye gerek yok. Avrupa'da Türk futbolundan bahsettirebilecek iki isim geldi. Bu bizi daha da motive eden bir şey. Onun dışında Trabzonspor'un başında Abdullah Avcı gibi bir teknik direktör var. Bizim hedefimiz yine bu zorlu yarıştan şampiyonlukla çıkmak. Hedef 25. Bir sene bitiyor, yeni hedefler başlıyor" ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Okan Buruk, "Transfer çalışmaları başlıyor, Galatasaray taraftarlarını mutlu edecek çok opsiyonumuz var. Başkanımız bu konuda çok istekli. Transfer konusunda ne isterse yaptığımızı söyledi" diye konuştu.

Şampiyonluk kutlamalarındaki abartılı tavırları sebebiyle özür dileyen Okan Buruk, "Şampiyonluk kutlamalarında abarttığımız yerler oldu, rahatsız olduğum şeyler oldu. Okan Buruk olarak yıllardır verdiğim bir imaj var. Özür dilemek istiyorum. Kimseyi işin içine katmasak da yanlış şeyler olabiliyor. Bu kulüp başkanlarında da futbolcularda da oldu. Bizler örnek insanlarız, Türk futboluna yakışır kişiler olmamız gerekiyor" dedi.

"Astroglar, falcılar konuştu. Hiç 'acaba' dediniz mi" sorusuna Okan Buruk şu cevabı verdi:

"Allah'ın dediği olur. O inançta biriyim. Bazen bir maç kaybetmek bile kişisel egolarımızı aşağı çekebiliyor. Futbolun içinde her şey var. Geçen sene iç sahadaki tek mağlubiyeti Giresunspor'a karşı almıştık, bu sezon da Fenerbahçe'ye karşı aldık. Oyunculara şampiyon olacaklarını tekrar anlatmak gerekiyordu, anlattık. Sezon başında son haftaya 3 puan önde gireceğimiz söylense hemen kabul ederdim. Son hafta çok fazla korkum olmadı. Başkanımız hep bizimle birlikte oldu. Son maçta da zaten ne kadar inandığımızı sahada göstermiş olduk."

Erden Timur'un veda kararına dikkat çeken Okan Buruk, "Erden Timur'un bırakması hepimizi üzüyor. Ben de burada gelip geçiciyim, Galatasaray tarihinde çok önemli isimler gelip geçti. Tek isteğimiz Galatasaray'ın başarısı. Erden Bey de aynı şekilde. Devam etmeyecek ama her zaman Galatasaray'ın başarısını isteyecek. Şu anda Galatasaray taraftarı en mutlu olması gereken taraftar, biz bir aileyiz. Erden Bey de bu ailenin bir parçası. Daha güçlü, daha pozitif ve daha motive şekilde çalışmalıyız. Artık Erden Bey yok ve bu duruma adapte olmamız gerekiyor. Çok güçlü bir şekilde Galatasaray'a hizmet etmek için hepimiz yanıp tutuşuyoruz. Burada her türlü desteği alıyoruz. Birbirimize sarılmamız gereken zamanlardan biri. Erden Bey de bundan sonraki süreçte Galatasaray için mücadele edecek" dedi.

Türk teknik direktörlere olan saygının artması gerektiğini vurgulayan Okan Buruk, "Süper Lig'de 17 sezondur Türk teknik adamlar şampiyon oluyor. Türk teknik direktörlere olan saygının artması gerektiğini söylemek gerekir. Bu sene İsmail Kartal da bunu gösterdi. Türk teknik direktörlerin hak ettiklerini biraz daha vermemiz gerekiyor. Çok önemli hocalar geldi bu ülkeye, gelmeye de devam ediyor. Bu sene de hedef tabii ki şampiyonluk 4 takım için de, yarışacağız. Transfer dönemleri çok önemli, bu seneki sıkıntı milli oyuncuların biraz takımlara geç katılması olacak" diye konuştu.

Nicolo Zaniolo'nun durumuna değinen Okan Buruk, "Zaniolo bizim için çok değerli bir oyuncu ama bakacağız gelen tekliflere, onun ne istediğine. Çok önemli bir kadroya sahibiz. Satacağımız oyuncularla da kulübe önemli bir gelir girebilir" ifadelerini kullandı.

4 pozisyona transfer yapmayı düşündüklerini dile getiren Okan Buruk, "Yusuf Demir, Cicaldau, Morutan ve Ross yabancı statüsünde dönecekler. Önceliğimiz onları tekrar kiralamak. Dönecek Türk oyuncularımızla ilgili kampta karar vereceğiz. Yunus bizim için önemli, Emin Bayram çok önemli bir sezon geçirdi. İkisinin de kalmasını istemiştik, oynamak istedikleri için ayrıldılar. İlk planlamamıza göre 4 pozisyona transfer düşünüyoruz" açıklamasını yaptı.