Yeni teknik direktör Conte'yi resmen açıkladılar

İtalya Serie A Napoli
Yeni teknik direktör Conte'yi resmen açıkladılar

Uzun süredir teknik direktör arayışı içinde olan İtalyan ekibi Napoli yeni hocasına kavuştu. Yaklaşık 1 yıldan fazladır takım çalıştırmayan Antonio Conte, artık Napoli'nin hocası...

İtalya Serie A'da 2022-2023 sezonunu şampiyon tamamlayan Napoli'de teknik direktör Spaletti görevi bırakmış ve İtalya Milli Takımı'nın başına geçmişti.

Napoli ise göreve sırasıyla Rudi Garcia, Walter Mazzarri ve son olarak geçici bir süreliğine Francesco Calzona'yı getirmişti.

Uzun süredir Antionio Conte ile görüşen başkan Aurelio De Laurentiis, tecrübeli teknik adama imzayı attırdı.

Yapılan açıklamada; "SSC Napoli, 30 Haziran 2027'ye kadar kulübümüze bağlayacak sözleşme imzalayan A teknik direktörü olarak devralan Antonio Conte'yi ağırlıyor." denildi.

Başkan Laurentiis açıklamasında, "Napoli'nin yeni teknik direktörünün Antonio Conte olmasından gurur duyuyorum. Antonio, İtalyan futbolunun zirvesinde birçok sezonun ardından geçen yıl ligi kazanmamızı sağlayan döngünün sona ermesinden sonra gerekli yeniden yapılanmanın başlayacağından emin olduğum üst düzey bir teknik direktör, bir lider. Bugün, Napoli tarihinde yeni ve önemli bir bölümün başlangıcını işaret ediyor" dedi.

Antonio Conte ise, "Napoli küresel öneme sahip bir yerdir. Azzurri bankında oturduğum için mutlu ve heyecanlıyım. Kesinlikle bir şeyin sözünü verebilirim: Takımın ve kulübün büyümesi için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Taahhüdüm, personelimle birlikte tam olacak" açıklamasında bulundu.