Aziz Yıldırım, Jose Mourinho ile görüşmesini anlattı

Fenerbahçe Son Dakika Jose Mourinho Spor Haberleri Futbol

Fenerbahçe Kulübü'nün haziran ayında yapılacak başkanlık seçiminde aday olan Aziz Yıldırım, Jose Mourinho'yu takımın başına getireceğini söyledi.

Haber Global'e konuşan Aziz Yıldırım, "Antrenör konusunda artık Fenerbahçe'nin bu saatten sonra 'bizim çocuğumuz' deyip o isimlerle devam etme lüksü yoktur. Fenerbahçe artık büyük hocalarla, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Hem yurt içinde hem yurt dışında mücadele etmelidir. Türkiye'de muhakkak şampiyon olmalıdır. Yurt dışında da başarılı olmalıdır. Başarı nedir? Avrupa'da final oynamaktır. Bununla ilgili çalışmaları yaptık." dedi.

Seçilmeleri halinde Jose Mourinho'yu takımın başına getireceklerini belirten Aziz Yıldırım, "Geçen hafta Jose Mourinho'yla yüz yüze görüştüm. İki saat süren bir görüşme yaptım. Bu görüşme sonunda kendisine şunu söyledim: "Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe'ye ihtiyacın var." Üç tane başkan adayı var Hangisi kazanırsa kazansın, Fenerbahçe'ye gel. Ben istiyorum diye gelme. Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var. İyi bir takım kuracağız. 2003-2004'te Porto'da yaptığın çıkışı Fenerbahçe'de de yapabilirsin." dedim. Çok samimi konuştuğumuz için memnuniyetle karşıladı. Arkadaşlarımla Mourinho'nun menajeri arasında görüşmeler devam ediyor. Büyük ihtimalle, biz kazanırsak Mourinho'yu getireceğim. Artık çocukların üzülmesini istemiyoruz. Onları mutlu ve mesut etmek için büyük bir operasyon yapmamız lazım. Mourinho'nun istekleri doğrultusunda oyuncu da alacağız, ne kadar isterse. Jose Mourinho bana Konyaspor-Fenerbahçe maçını canlı izlediğini söyledi. Orada gördüklerini de ifade etti. Bundan biz de memnuniyet duyduk, kendisi de çalışıyor. Burada önemli olan benim kazanmam değil. Diğer arkadaşlar da kazanırsa onlar için de Fenerbahçe'ye gelmesini isterim. Çünkü önemli bir insan, önemli bir teknik adam. Fenerbahçe'ye çok katkısı olur. İnşallah biz kazanırız da Mourinho'yu getiririm." ifadelerini kullandı.