ÖZEL | Aziz Yıldırım, adaylığını Haber Global'e açıkladı!

Fenerbahçe Son Dakika Ali Koç Spor Haberleri

Fenerbahçe'de 1998-2018 yılları arasında başkanlık yapan Aziz Yıldırım, kongrede aday olduğunu ilk kez Haber Global'e açıkladı.

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Haber Global'e açıklamalarda bulundu. Yıldırım, adaylık sorusunu da yanıtladı.

Sayın Başkan, bizi davet ettiğiniz için çok teşekkürler. Fenerbahçe seçim sürecine girdi. Sayın Ali Koç seçimde tekrar başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Siz başkanlığa adaylığınızı açıklayacak mısınız? Bu konudaki düşünceniz nedir?


Davetimden dolayı buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Amacım, kamuoyunda aday olup olmayacağım yönünde yapılan konuşmaları sizin vasıtanızla kamuoyuna duyurmak. Arkadaşlarla çarşamba veya perşembe günü basın toplantısı yapacağız ve burada, Fenerbahçe'nin kongresinde Fenerbahçe Başkanlığına aday olacağımı açıklayacağım. Sizin vasıtanızla da tüm kamuoyuna duyuruyorum.


Sizin için bundan sonra planlamalar başlamıştır. Teknik direktör konusu çok fazla gündemde. Sizin başkan olmanız durumunda çalışmayı planladığınız bir teknik direktör var mı? Gündemde çok fazla isim konuşuluyor. Görüştüğünüz bir isim var mı? Daha önceki dönem için Conte ve Mourinho'yla görüşüldüğü ifade edilmişti. Siz bu konuyla ilgili neler söyleyeceksiniz?


Aday olmamın sebebi; 6 yıldız dışarıda kalmamız, Fenerbahçe'yi takip etmemiz. Bu süreç içerisinde olumlu ya da olumsuz olayları görmek, ondan önceki 4 yılda başarısız geçen dönemde yaptığımız hataları tahlil ederek aday olma sürecini başlatıyoruz. Biz kimseyle kavga etmeyeceğiz ama Fenerbahçe'nin büyüklüğünü daha büyük hale getirecek şekilde bir organizasyon içine gireceğiz. Bizim kavgamız Fenerbahçe'nin büyüklüğüdür, büyük olmasıdır. Zaten Fenerbahçe büyüktü; küçük dokunuşlarla bazı yapılan hataları düzelterek, Fenerbahçe camiasını birleştirerek, tribünleri, kongre üyelerini, taraftarlarını 3 Temmuz'da olduğu gibi birleştirerek güç birliği yapacağız. Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını sağlamak istiyoruz.

Antrenör konusunda artık Fenerbahçe'nin bu saatten sonra 'bizim çocuğumuz' deyip o isimlerle devam etme lüksü yoktur. Fenerbahçe artık büyük hocalarla, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Hem yurt içinde hem yurt dışında mücadele etmelidir. Türkiye'de muhakkak şampiyon olmalıdır. Yurt dışında da başarılı olmalıdır. Başarı nedir? Avrupa'da final oynamaktır. Bununla ilgili çalışmaları yaptık. Geçen hafta Jose Mourinho'yla yüz yüze görüştüm. İki saat süren bir görüşme yaptım. Bu görüşme sonunda kendisine şunu söyledim: "Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe'ye ihtiyacın var." Üç tane başkan adayı var Hangisi kazanırsa kazansın, Fenerbahçe'ye gel. Ben istiyorum diye gelme. Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var. İyi bir takım kuracağız. 2003-2004'te Porto'da yaptığın çıkışı Fenerbahçe'de de yapabilirsin." dedim. Çok samimi konuştuğumuz için memnuniyetle karşıladı. Arkadaşlarımla Mourinho'nun menajeri arasında görüşmeler devam ediyor. Büyük ihtimalle, biz kazanırsak Mourinho'yu getireceğim. Artık çocukların üzülmesini istemiyoruz. Onları mutlu ve mesut etmek için büyük bir operasyon yapmamız lazım. Mourinho'nun istekleri doğrultusunda oyuncu da alacağız, ne kadar isterse. Jose Mourinho bana Konyaspor-Fenerbahçe maçını canlı izlediğini söyledi. Orada gördüklerini de ifade etti. Bundan biz de memnuniyet duyduk, kendisi de çalışıyor. Burada önemli olan benim kazanmam değil. Diğer arkadaşlar da kazanırsa onlar için de Fenerbahçe'ye gelmesini isterim. Çünkü önemli bir insan, önemli bir teknik adam. Fenerbahçe'ye çok katkısı olur. İnşallah biz kazanırız da Mourinho'yu getiririm.