SON DAKİKA | Fenerbahçe Başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım basın toplantısında konuştu

Fenerbahçe Son Dakika Spor Haberleri Canlı Maç İzle

Fenerbahçe Başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım, basın toplantısında konuştu. Yıldırım, yönetim listesinin henüz belli olmadığını söylerken seçimi kaybetmesi durumunda Jose Mourinho'nun ücretinin yarısını ödeyeceğini ifade etti. Aziz Yıldırım ayrıca, üç yıllığına göreve talip olduğunu açıkladı.

Son dakika haberi... Fenerbahçe Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Aziz Yıldırım, basın toplantısında konuştu. Yıldırım, seçilmesi durumunda üç yıllığına Fenerbahçe Başkanlığı'na talip olduğunu belirtirken anlaşılması durumunda Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'nin teknik direktörlüğüne getirilebileceğini ifade etti.

Yıldırım'ın sözlerinden öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"KAVGA ETMEYECEĞİZ"

"Kavga etmeyeceğiz, kimseyle ama benimle kavga ederlerse, o zaman ederim... "

"TÜRKİYE'DE FENERBAHÇE'NİN İSTEMEDİĞİ HİÇBİR ŞEY OLMAZ"

Fenerbahçe'de hiçbir zaman para sorunu olmaz! Türkiye'de Fenerbahçe'nin istemediği hiçbir şey olmaz. Ama bir araya gelmemiz gerekiyor!

"ŞİMDİ 'AZİZ YILDIRIM GELSİN' DİYORLAR"

"6 sene önce "Aziz Yıldırım gitti, Türk futbolu kurtuldu" dediler. Şimdi de "Aziz Yıldırım gelsin, Türk futbolunu kurtarsın" diyorlar. Böyle bir memleket."

"FENERBAHÇE'YE ZARAR VERDİK"

"Derdim Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler... Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçe'ye zarar verdik. Bunu biliyoruz."

"HEP BERABER FENERBAHÇE'Yİ ŞAMPİYONLUKTAN ETTİK"

"Sonra kombine almayın, forma almayın, maça gitmeyin gibi şeyler denildi. Hep beraber Fenerbahçe'yi şampiyonluktan ettik, hep beraber..."

"HAPİSTEYKEN KULÜBÜ HALKA AÇTIM"

"Fenerbahçe kurumsal bir yapı, dışardan adam getirip kulübü incelettiler. Böyle bir şey olabilir mi? Dün Fenerbahçe'nin durumunu dağıttılar, belgeleri arkadaşlarımız inceliyor. Varsa düşüncemiz söylerim. Fenerbahçe'de para sorunu olmaz! Ben neden kulübü halka açtım? Ben istesem bunu yapmam, ölene kadar başkan olurdum. Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadolu'da Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim, birkaç yerde yaptık. Ancak kapattılar."

SON DAKİKA | Fenerbahçe Başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım basın toplantısında konuştu - Resim : 2

"TÜRKİYE'NİN KUVA-Yİ MİLLİYE'Sİ FENERBAHÇE'DİR"

"Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe'nin istemediği bir şey Türkiye'de olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz. Türkiye'nin Kuva-yi Milliye'si Fenerbahçe Spor Kulübü'dür."

"NEDEN ADAY OLDUM?"

"İşleri tıkırına koydum, keyfim de yerinde. Neden aday oldum? Fenerbahçe'de sıkıntılar var. Arkadaşlara aday olmalarını söyledik ama ben varken olmayacaklarını söylediler. Mecbur kaldım. 20 sene başkanlık yaptım, zor günlerde 6 şampiyonluk yaşadık. Para konuşmadık."

"1 MİLYAR 950 BİN TL BORÇ BIRAKTIM"

"1 Milyar 950 Bin TL borç bıraktım. Yarısı döviz karşılığıydı. O borç için bankalarla anlaştılar TL olarak 4 Milyar borç var. Diğer borçlarla 12 Milyar TL borç var! 630 Milyon € borç vardı, gösterdi. Ülker ile birlikte stadın yanına konutlar yapacaktık ve satacaktık. Her şeyin anlaşması yapıldı. Fenerbahçe 70 Milyon €, Ülker 70 Milyon €, Emlak Konut %20 pay alacaktı. Arsa gitti ama Murat Ülker kağıt üzerinde tutuyor. O borç yok şu an. 51 Milyon € borç yok ama 630 Milyon €'nun içinde gösterdik o zaman. Bizim bıraktığımız borç 400 Milyon €'ydu, bunu açıkladım. 50 Milyon €'ya oyuncu sattınız, devlete gittim ve kanun çıkarttım vergi iadesi aldık. Onu da çıkarınız 300 Milyon €! Bana da eski yönetimden kalan borç vardı, kaldı 200 Milyon €! Daha da konuşsa alacakları çıkacak diyorlar, evet öyle."

"DERBİYİ KAZANACAĞIZ"

"Bu hafta Galatasaray derbisini kazanacağız ve yeni süreç başlayacak."

"2018 ŞAMPİYONLUĞU SEÇİME KURBAN GİTTİ"

"Futbol takımını üzülerek takip ettim. Kulübe uzaktan bakmanın avantajını elde ettim. Yaptığımız hataları gözlemledim. Düşünce yapımızı değiştirmek, değişerek gelişmek bir erdemdir. Mevcut kulüp başkanının ve yönetimin çalışmalarına engel olmamak, olayı saha dışına taşımamak adına muhalefet yapmadım. Konuştuğumda da birlik ve beraberliğe dikkat çektim. Özellikle bu sezon seçimin saha içini etkilemesi adına Ocak 2024'ten bu yana sükunet çağrısı yaptım. Camiayı futbol takımının arkasında olmaya davet ettim. Bu hafta Galatasaray derbisini kazanacağız ve yeni süreç başlayacak. 2018 şampiyonluğumuz seçim sürecine kurban edildi, ben bunu yapmadım. Hiçbir seçim, şampiyonluktan önemli değildir. İnşallah bundan sonra seçim uğruna hiçbir kupalar, madalyalar feda edilmez. Bugün karşınızda şampiyonluk avantajının rakibimizde olması üzüntüsüyle bulunuyoruz."

"BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM"

"Dün bir tane Yiğit Bulut varmış galiba tanımam bilmem. O yazmış. Ben kimsenin adamı değilim kardeşim. Ben kimseden feyz almadım."

"FENERBAHÇE'Yİ ŞAMPİYON YAPMAZLAR DEDİ"

"Mevcut başkan "Ben başkan olduğum sürece, Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar" dedi. Bu ne demek? Bunu arkadaşlarla düşündük. Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor?"

"BİR LAF UĞRUNA GELİYORUM"

"Hükümet desteği ile değil, bir laf uğruna geliyorum! 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' lafı üzerine.. İktidar duruyor, TFF Başkanı duruyor, hakemler duruyor.. Çocuklar ağlıyor, öyle diyorlardı! Atatürkçüyüm. Laik ve Cumhuriyetçiyim."

"ÇOCUKLARI KURTARMALIYIZ"

"Çocukları kurtarmalıyız! Benim kızım geliyor, maç oynanıyor... Fenerbahçe 0, karşı takım 1! Maçı sordu, "1-0 galibiz" dedim. Sonra baktı 'Neden yalan söylüyorsun?' dedi. Çocuklar kazananın yanında olmak istiyor. Onların aşkı için şampiyon olmamız lazım."

SON DAKİKA | Fenerbahçe Başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım basın toplantısında konuştu - Resim : 3

"3 SENE İÇİN GELECEĞİM"

"72 yaşındayım. 3 sene için geleceğim. 3 seneden fazla yapın deseniz de yapamam."

"MAHKEMEDE ÇÖZEMEZSİN, SAHADA ÇÖZECEKSİN"

"Fenerbahçe'nin borcundan fazla alacağı var! Bunu mahkemede çözemezsin, masada çözeceksin! Büyük alacağımız var, bunu inşallah çözeceğiz."

"İYİ OLAN BOZULMAZ"

"Zeljko Obradovic ile 5 aydır hiç konuşmadım! Antrenör gayet iyi, iyi olan şey bozulmaz! Kötü olursa, bakılır!"

"MOURINHO İLE İKİ SAAT KONUŞTUK"

"Jose Mourinho ile iki saat konuştuk. Konuşmaları sürdürmek için arkadaşları menajerleri ile devam edecek. Biz ne para, ne transfer konuştuk. Konyaspor maçını izlediğini söyledi. Bir aday telefonla konuşmuş. Mevcut başkan menajer göndermiş. Üç tane şey... Şimdi diyorlar '15 Milyon € buna verilir mi?' Ya sana ne kardeşim? Jose Mourinho şartlarda anlaşırsak gelecek! Ama rahat bırakmıyorsunuz, burayı takip ediyor! Suudi Arabistan'a gitmiyor! Rahat olun! Bahreyn'e iki konferansa gidecek, 2 milyon $! Anlayın yani değerli basın! Olumlu olun"

"ÜCRETİNİN YARISINI BEN VERECEĞİM"

"9 Haziran'da seçim olacak. Bu yönetime teklifim, Jose Mourinho ile çalışmayı düşünüyorlarsa; Şekip Mosturoğlu'ndan rica edeceğim, iki taraftan arkadaşlar gitsin ve imzayı atsınlar. Kim seçilirse, Mourinho ile devam etsin! Biz kaybedersek, Mourinho'nun yarı parasını da ben ödeyeceğim! Haydi bakalım..."

"FENERBAHÇE'NİN ÜZERİNDE ÖLÜ TOPRAĞI VAR"

"Fenerbahçe'nin üzerinde ölü toprağı var! 4 sene bizden, 6 sene bu yönetimden! Parayı imece usulü vereceğiz, halledeceğiz! Üç sene kombine alacağız, banka borcunu kapatacağız! Yoksa büyük tehlike var!"

SON DAKİKA | Fenerbahçe Başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım basın toplantısında konuştu - Resim : 5

"CÖMERT OLMA DURUMU YOK"

"Jose Mourinho gelirse, istediği birkaç oyuncuyu alırız. Transferde cömert falan bir durum yok! İçeriyi bir göreyim, ona göre bakarım."

"ŞAMPİYON YAPMAYA GELİYORUM"

"Zengin iş adamları geliyormuş yönetime! Zengin adamları ne yapayım? Zengin adam yönetime girince çalışmaz! Bu kadar mı kafanız çalışmıyor! Para versinler yeter! Murat Ülker'e, Ferit Şahenk'e başkan olmalarını söyledim ama işleri var!"

"BİZ ŞAMPİYONLUĞA, ÇOCUKLARI MUTLU ETMEYE GELİYORUZ"

"Borçtan kurtulmak gerekiyorsa, gerekirse basketbol salonu satılır! Bilmiyorum, onlara bakılır! Biz şampiyonluğa , çocukları mutlu etmeye geliyoruz."

"BENİM ZAMANIMDA BUNLAR KONUŞAMIYORLARDI"

"Benden sonra her şey çok değişti, benim zamanımda bu televizyonlarda konuşamıyorlardı!"

"BORCU NE KADAR DÜZELTMİŞLER?"

"Borcu düzeltmişler, ne kadar düzeltmişler? Hodri meydan açıklasınlar. Ramos'u alın, Dzeko'yu alın dedik. Biz Anelka, Ortega'yı getirdik. Gidiyorsunuz, ilk 1-2 sene çok kötü transferler yapıyorsunuz. Çok para harcadılar."

"HEDEF TÜRKİYE'DE ŞAMPİYONLUK"

"Hedef Türkiye'de şampiyonluk! Abartmayın ya! Şampiyonlar Ligi falan yok kardeşim! Önce Türkiye'de şampiyon olacağız! Sonra bakarız! Ne Şampiyonlar Ligi ya? Milleti kandırmaya, hayal satmaya gerek yok! 10 senedir şampiyon olamıyoruz, önce şampiyonluk!"

SON DAKİKA | Fenerbahçe Başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım basın toplantısında konuştu - Resim : 6

"GELDİĞİMDE HEPSİNİ İFŞA EDECEĞİM"

"Türkiye'de FETÖ yok olmadı. Her gün görüyoruz yakalananları. Sporda FETÖ operasyonu yapılmadı duruyor hala. Hakemlerde, yönetimde, gözlemcilerde yapmadılar. Maalesef yapmıyorlar. Bunun yanında basında da yapılması lazım. Gittim konuştum neden diye? Öyle... bir şeyler anlatıyorlar. Geldiğimde konuşacağım bütün FETÖ'cüleri ifşa edeceğim!"

"YÖNETİM İÇİN KİMSEYLE KONUŞMADIM"

"Henüz yönetim için kimseyle konuşmadım. Cumartesi bir düğüne gideceğim, pazartesi İstanbul'a gelip arkadaşlarımla toplantı yapacağız. Perşembe günü de sunacağız. Zengin adama ihtiyacım yok. Akıllı adama ihtiyacım var."

"FENERBAHÇE'DE KAFALAR DEĞİŞECEK"

"Ben kimsenin adamı değilim, taraftar da kimsenin adamı olmayacak! O zaman başımın üstündeler! Başkalarının adamı olurlarsa, karşı karşıya geliriz. Genç Fenerbahçelileri ben kurdum! Sonra sıkıldılar derneği, başka noktaya gittiler. Bana tezahürat yapıyorlardı, yapmamalarını söylüyordum. Orada destek takıma. Kendi adıma tezahüratı kaldırdım. Taraftarla sorunum yok, benle sorunları olursa... O zaman olmaz. Kimseye para, bilet vermeyeceğim. Fenerbahçe'de kafalar değişecek!

"KÜS DEĞİLİZ, FİKİRLERİMİZ AYRI"

"Ali Koç ile küs değilim, sadece fikirlerimiz ayrı. Seçimi kaybettik. Vay efendim, garajdan gitmişim. Havadan mı gidecektim? Arabam garajdaydı. Kaybettik, üzgündük, eve gittik."