Real Madrid'in yıldızı Vinicius Junior: Ben ırkçılığın kurbanı değilim, celladıyım

Futbol Spor Haberleri Real Madrid İspanya La Liga
Real Madrid'in yıldızı Vinicius Junior: Ben ırkçılığın kurbanı değilim, celladıyım

İspanya futbolunda ırkçılık suçundan ilk hapis cezası, Real Madrid'in yıldız futbolcusu Vinicius Junior'a karşı ırkçı söylemlerinden dolayı 3 Valencia taraftarına verildi. Vinicius Junior, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Mahkeme, Brezilyalı futbolcuya ırkçı hakaretten yargılanan 3 sanığa, 8'er ay hapis cezası, iki yıl stadyumlara giriş yasağı ve dava masraflarının ödenmesi yönünde karar verdi.

Bu, LaLiga kurumunun şikayeti sonucunda ırkçılıkla ilgili İspanya'da verilen ilk hapis cezası olarak kayıtlara geçti.

ÖZÜR DİLEMİŞLERDİ

Duruşma sırasında yaşları 18 ile 21 arasında değişen sanıklar; Vinicius, LaLiga ve Real Madrid'den özür dilemiş ve yaptıklarının yanlış olduğunu belirten bir açıklama yapmıştı.

"BEN IRKÇILIĞIN CELLADIYIM"

Vinicius Junior, bu gelişmenin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Brezilyalı futbolcu açıklamasında, "Birçok kişi bunu görmezden gelmemi istedi, bazıları mücadelemin boşuna olduğunu ve sadece futbol oynamam gerektiğini söyledi. Ancak her zaman söylediğim gibi ben ırkçılığın kurbanı değilim. Ben ırkçılığın celladıyım. İspanya tarihindeki bu ilk ceza benim için değil, tüm siyahlar için. Bu tarihi cezanın gerçekleşmesine yardımcı oldukları için LaLiga ve Real Madrid'e teşekkür ederim. Daha fazlası da gelecek." ifadelerini kullandı.