Mahmut Uslu'dan dikkat çeken açıklamalar: Aziz Yıldırım hiç muhalefet yapmadı

Fenerbahçe Futbol Süper Lig

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım yönetiminde as başkanlık, genel sekreterlik ve basın sorumlusu görevlerini yapan Mahmut Uslu, Haber Global'de Fatih Demirkol'un konuğu oldu. Uslu, "Aziz Yıldırım 6 sene aynı pozisyonda devam etti. Hiçbir zaman muhalefet yapmadı." sözlerini kullandı.

Mahmut Uslu, Haber Global'de Fatih Demirkol'un sorularını yanıtladı. Aziz Yıldırım yönetiminde as başkanlık, genel sekreterlik ve basın sorumlusu görevlerini üstlenen Uslu, Yıldırım'ın adaylık açıklaması sonrası merak edilen konulara açıklık getirdi.

"6 SENE MUHALEFET YAPMADI"

"Aziz Yıldırım 6 sene aynı pozisyonda devam etti. Hiçbir zaman muhalefet yapmadı. Tek ben birkaç kere konuşma yaptım, Aziz Yıldırım hiç muhalefet yapmadı. Artık insanların sabrı da kalmadı. Burada Fenerbahçe ya böyle devam edecek ya da düzelecek. Şampiyon olmazsanız insanlar sizi sevmiyor. Buraya gelenler özel bir davetli olmadı. Kendiliğinden duyanlar geldi."

"KİMİN BÖYLE BİR GÜCÜ VAR?"

"Ben olursam bizi şampiyon yapmayacaklar. Kim yapmayacak? Kimin böyle bir gücü var? Bunları söyleyeceğine sporcuyu motive edeceksin. Bu çok önemli bir eleştiri konusu. Kongre üyelerinin bunu değerlendirmesi lazım."

"ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR"

"Aziz Yıldırım'ın Mourinho ile görüşmesi bana bile sürpriz oldu. Çok hoşuma gitti. 2004 yılında biz ona talip olmuştuk. 2006 yılında tesadüfen bir Galatasaray maçına gelmişti. Biz orada onunla sohbet ettik. Fenerbahçe'yi çok iyi biliyor. Bizim yaptığımız gibi, diğer başkan adayı da talip olursa Mourinho gelir. Mourinho çok şeyi değiştirir."

"İNSANLAR İDOL ARIYOR"

"İnsanlar idol arıyor. Bütün spor dallarında bu şekilde. Neden Fenerbahçeli bir Eda çok önemli bir insan oldu? Vargas niye çok büyüdü? Bunlar büyük oyuncular. Fenerbahçe bu büyük oyuncuları alarak şampiyon oluyor. Kişiler bu yüzden takım tutuyor."

"MADDİ OLARAK NE GEREKİRSE YAPILIR"

"Maddi olarak ne gerekirse yapılır. 2000 yılında biz geldiğimizde bunu yaptık. Gerekirse yine yaparız."