Jose Mourinho 'Fenerbahçe'ye asla gelmez' dedi 105 milyon euroluk yıldızı istedi

Fenerbahçe Jose Mourinho
Jose Mourinho 'Fenerbahçe'ye asla gelmez' dedi 105 milyon euroluk yıldızı istedi

Fenerbahçe'ye imza attıktan sonra çalışmalara başlayan ve Ali Koç, Acun Ilıcalı, Mario Branco ile transfer trafiğine devam eden Jose Mourinho Portekiz'den Sport TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jose Mourinho, Portekiz'den Sport TV'ye transfer açıklaması yaptı.

ULAŞAMAYACAĞIMIZ OYUNCULAR VAR

Mourinho, "Portekiz Ligi'nden beğendiğim ve Fenerbahçe'de olmasını isteyeceğim oyuncular bizim ulaşamayacağımız oyuncular. Eninde sonunda Türkiye'de genç oyuncular, hedeflerinin dışında kalacak." dedi.

NEVES BİZİM İÇİN ÇOK ZOR

Portekizli çalıştırıcı, "Örneğin Joao Neves. Kariyerinin bu noktasında asla Fenerbahçe'ye gelmez. Şu anda yaşadığımız en büyük zorluk transfer piyasasının yeni açılmış olması ve baskı altında yapmak istediğini her şeyin daha yüksek maliyetlere yol açması. Bu bizim için biraz zor." ifadelerini kullandı. (Neves için Manchester United'la görüşmelere başlayan Benfica 105 milyon euro bonservis bedeli talep etti.)

Jose Mourinho 'Fenerbahçe'ye asla gelmez' dedi 105 milyon euroluk yıldızı istedi - Resim : 2

Lugano ile oynayacakları UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu için konuşan Mourinho, "Açıkçası Şampiyonlar Ligi'nde tur atlamak istiyoruz ve neyse ki rövanş maçı evimizde. Bakalım ilk maçta kendimizi koruyabilecek miyiz ve ikinci maçta elimizden geleni yapacak mıyız?" cevabını verdi.

PORTEKİZ'İN POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK

EURO 2024 ile ilgili görüşleri sorulan Mourinho, "EURO 2024'ü mantıklı ve profesyonel bir şekilde izledim. Türkiye kazandığında benim için bir sorun, Portekiz kazandığında ise sevinçti. Daha iyisini yapabileceğinizi hissettiğinizde her zaman hayal kırıklığı yaşarsınız.. Takımın potansiyeli son derece yüksekti. Portekiz, Fransa ve İngiltere'nin favori olduğunu söylemiştim ve çok da başarısız olmadım tahminlerimde. Bunlardan ikisi yarı finale yükseldi." değerlendirmesini yaptı.

Mourinho, "Takımlarının gelişim şekliyle İspanya benim için en büyük sürpriz. En iyi oynayan ve en iyi performans gösteren takım İspanya." itirafında bulundu.

Jose Mourinho 'Fenerbahçe'ye asla gelmez' dedi 105 milyon euroluk yıldızı istedi - Resim : 3

Portekizli teknik adam, "Portekiz çeyrek finale çıkmasına rağmen harika değildi. Daha iyi bir oyun bekliyorduk. Avrupa Şampiyonası başlamadan önce Portekiz - Hırvatistan hazırlık maçını izledim. İyi bir hava yoktu. Harika duygular hissetmemiştim. Turnuva boyunca takım devam etti ama ikna edici değildi. Gerçek ana gelince Portekiz en güçlü takımlardan biri değildi. Genç bir takım, iki tecrübeli oyuncu dışında önünde uzun yıllar olan bir takım. Dünya Kupası'na da çok az kaldı." sözleriyle konuşmasını noktaladı.