Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan bir bomba daha: Önce Mourinho, sonra Lukaku!

Fenerbahçe Spor Haberleri
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan bir bomba daha: Önce Mourinho, sonra Lukaku!

Fenerbahçe Başkan adaylığını ilk kez Haber Global'e açıklayan Aziz Yıldırım, teknik direktörlük için Jose Mourinho'yu işaret etti. Yıldırım'ın ayrıca, Mourinho'nun da listesinde olan dünyaca ünlü bir golcüyü takıma kazandırmak için girişimlere başlandığı öğrenildi.

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, yeniden aday olma kararını ilk kez Haber Global'e açıkladı. Yıldırım'ın sözleri gündeme bomba gibi düştü. Eski Başkan, Haber Global'e yaptığı açıklamada; "Aday olmamın sebebi; 6 yıldır dışarıda kalmamız, Fenerbahçe'yi takip etmemiz. Bu süreç içerisinde olumlu ya da olumsuz olayları görmek, ondan önceki 4 yılda başarısız geçen dönemde yaptığımız hataları tahlil ederek aday olma sürecini başlatıyoruz. Biz kimseyle kavga etmeyeceğiz ama Fenerbahçe'nin büyüklüğünü daha büyük hale getirecek şekilde bir organizasyon içine gireceğiz. Bizim kavgamız Fenerbahçe'nin büyüklüğüdür, büyük olmasıdır." ifadelerini kullandı.

JOSE MOURINHO'YU AÇIKLADI

Aziz Yıldırım, "Antrenör konusunda artık Fenerbahçe'nin bu saatten sonra 'bizim çocuğumuz' deyip o isimlerle devam etme lüksü yoktur. Fenerbahçe artık büyük hocalarla, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Hem yurt içinde hem yurt dışında mücadele etmelidir. Türkiye'de muhakkak şampiyon olmalıdır. Yurt dışında da başarılı olmalıdır. Başarı nedir? Avrupa'da final oynamaktır. Bununla ilgili çalışmaları yaptık." dedi.

Seçilmeleri halinde Jose Mourinho'yu takımın başına getireceklerini belirten Aziz Yıldırım, "Geçen hafta Jose Mourinho'yla yüz yüze görüştüm. İki saat süren bir görüşme yaptım. Bu görüşme sonunda kendisine şunu söyledim: 'Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe'ye ihtiyacın var.' Üç tane başkan adayı var Hangisi kazanırsa kazansın, Fenerbahçe'ye gel. Ben istiyorum diye gelme. Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var." ifadelerini kullandı.

LUKAKU İÇİN GİRİŞİMLER BAŞLADI

Milliyet'teki habere göre, Yıldırım’ın Mourinho’nun da listesinde yer alan Belçikalı yıldız Romelu Lukaku’yu da Fenerbahçe’ye kazandırmak için şimdiden girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Chelsea’nin Belçikalı golcüyü bonservisiyle göndermeye öncelik verdiği öğrenildi. Ancak Suudi Arabistan kulüpleri dışında 40 milyon euroluk bonservis beklentisini karşılayacak bir takım yok. Bu nedenle Maviler’in bir kez daha kiralama seçeneğine razı olma ihtimali yüksek görünüyor.