Hakan Çalhanoğlu'ndan Vincenzo Montella'ya destek

A Milli Takım EURO 2024 Vincenzo Montella
Hakan Çalhanoğlu'ndan Vincenzo Montella'ya destek

EURO 2024'te Hollanda maçından sonra gözyaşlarını tutamayan kaptan Hakan Çalhanoğlu, Montella'ya destek çıkarak "Hocamız bizi buraya kadar getirdi, önemli işler başardı." ifadelerini kullandı.

A Milli Takımımız’ın Hollanda’ya mağlup olarak, EURO 2024’e çeyrek finalde veda ettiği karşılaşmadan sonra sahadaki futbolculardan, teknik ekibe; tribünlerdeki taraftarlardan, ekran başındaki milyonlara kadar herkes çok üzgündü. Ancak kaptan Hakan Çalhanoğlu’nun soyunma odasına doğru giderken döktüğü gözyaşları yaşanan hayal kırıklığının adeta simgesi oldu.

Hakan Çalhanoğlu, Berlin Olimpiyat Stadı’nda oynanan tarihi karşılaşmanın ardından Milliyet’e açıklamalarda bulundu.

'ÇOK ÇALIŞTIM, ÇOK ÇABALADIM'

Gözyaşları çok konuşulan ay-yıldızlı futbolcu, “Ben zaten genel olarak duygusal bir insanım. Sahada da her zaman ülkemi düşünerek hareket ederim. Bu turnuvada da ülkemin en iyi yere gelmesini istedim. Takım kaptanı olarak sahada çok çalıştım, çok çabaladım, elimden geleni yaptım. Duygusal olmama rağmen ben genelde ağlamam ama konu ülke olunca işler biraz farklı oluyor. Bu yüzden maçtan sonra gözyaşlarımı tutamadım” diye konuştu.

"İYİ İŞLER YAPACAĞIZ"

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella hakkında konuşan Hakan Çalhanoğlu, İtalyan teknik adama destek çıktı.

Ay-yıldızlı futbolcu, “Hocamız bizi buraya kadar getirdi, önemli işler başardı. Herkes kendi fikrini, kendi düşüncesini paylaşacaktır ama takım arkadaşlarım, ben ve takımdaki ekipler hocamıza güveniyoruz. Hocamıza ve ekibine şimdiye kadar yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Selçuk Şahin hocamıza, yardımcı hocalarımıza da teşekkür ediyoruz. Herkes çok iyi çalıştı. Buradan ders çıkararak yeni turnuvalara gideceğiz. Ben bu takıma çok güveniyorum. Sonuçta genç bir takımız. Daha iyi işler yapacağımıza eminim” ifadelerini kullandı.