Beşiktaş'ta Ghezzal için karar verildi: Veda vakti!

Beşiktaş Transfer
Beşiktaş'ta Ghezzal için karar verildi: Veda vakti!

Beşiktaş'ta bu sezon inişli çıkışlı performanslar sergileyen Rachid Ghezzal için siyah-beyazlı yönetim kararını verdi. Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle uzun zaman takımdan uzak kalmak zorunda kalan Cezayirli yıldız ile vedalaşılacak...

Türkiye Kupası’nı kazanarak sezonu kupayla tamamlamak isteyen Beşiktaş’ta önümüzdeki sezonun planlamasında kiralık gidenler de döndüğünde yabancı sayısı 19’a ulaşacak. Siyah-beyazlıların yeni sezonda uygulanacak yeni yabancı kuralı gereği bu sayıyı 12’ye indirmesi gerekiyor.

Bu isimlerin başında da 2020-21’de kiralık olarak geldikten sonra 3 milyon euroya Leicester City’den bonservisi alınan Rachid Ghezzal var. Beşiktaş'ın 2021-22 sezonu öncesi 3+1 yıllık sözleşme imzaladığı Ghezzal’ın bonservisinin alınmasının ardından şanssızlıklar bir türlü yakasını bırakmadı.

Bu sezon dahil yaşadığı sakatlıklar nedeniyle uzun zaman takımdan uzak kalmak zorunda kalan Cezayirli yıldız 60 maçta takımını yalnız bıraktı. Öyle ki 32 yaşındaki futbolcu kiralık geldiği ilk sezondaki performansına sonraki 3 sezonun toplamında ancak yaklaşabildi.Kartal'ın hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda zafere ulaştığı 2020-21’de Ghezzal 35 resmi maçta 8 gol, 18 asistle 26 gole direkt katkı verdi. Ancak sonraki 3 sezonda 86 karşılaşmada ancak 8 gol, 15 asiste ulaşabildi.

Fanatik'e göre yıllık, 2 milyon 250 bin euro ile takımın en yüksek maaşını kazanan oyunculardan biri olan Ghezzal ile Beşiktaş'ın şu ana kadar devam etmek için bir temas olmadığı kaydedildi.