Ali Koç'un teklif yaptığı teknik direktör belli oldu!

Futbol Süper Lig Fenerbahçe Ali Koç
Ali Koç'un teklif yaptığı teknik direktör belli oldu!

Fenerbahçe'de yaklaşan genel kurul öncesi Aziz Yıldırım başkan adaylığını ilk kez Haber Global'e açıklarken, teknik direktör Jose Mourinho ile görüştüğünü açıklamıştı. Mevcut Başkan Ali Koç'un görüştüğü teknik adam da belli oldu. Koç, Arjantinli hoca Marcelo Gallardo ile temasa geçti.

Süper Lig devlerinden Fenerbahçe sezona her kulvarda iddialı bir şekilde başladı. Kanarya'da Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Konferans Ligi'nden elenmesinin ardından Trendyol Süper Lig'de şampiyonluğu da zora soktu.

Sezonu kupasız kapatma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Fenerbahçe'de fatura teknik direktör İsmail Kartal'a kesilecek ve yeni sezonda 62 yaşındaki çalıştırıcı takımın başında olmayacak. Yeniden aday olan başkan Ali Koç'un seçilmesi halinde Jose Mourinho'yu getirmek istediği iddia edilmişti.

Fotomaç'ın haberine göre; Ancak Fenerbahçe'nin görüştüğü ilk ismin Al-İttihad'ı çalıştıran Marcelo Gallardo olduğu ortaya çıktı. Arjantin basınından TyC Sports'un haberine göre; Fenerbahçe, 48 yaşındaki teknik adama teklifte bulundu.

Ali Koç'un teklif yaptığı teknik direktör belli oldu! - Resim : 2

Haberin içeriğinde ise; Pioli ile yolları ayırmaya hazırlanan Milan'ın ve Tuchel'le sezon sonu vedalaşacak olan Bayern Münih'in de Gallardo için nabız yokladığı bilgisi yer aldı. Arabistan'da aradığı ortamı bulamayan Arjantinli çalıştırıcının, Avrupa'ya gitmek istediği ve bu nedenle yüksek maaşını bırakabileceği vurgulandı.