Ali Koç ile Aziz Yıldırım canlı yayında tartıştı: Köstek oldunuz

Fenerbahçe Son Dakika Spor Haberleri Ali Koç Aziz Yıldırım
Ali Koç ile Aziz Yıldırım canlı yayında tartıştı: Köstek oldunuz

Fenerbahçe Kulübünün olağan seçimli genel kurulu öncesi Fenerbahçe Başkanı ve adayı Ali Koç ile Fenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım, bir televizyon kanalında görüşlerini paylaştı. Ali Koç ve Aziz Yıldırım, yayın öncesinde ve bitiminde, tokalaşarak vedalaştı.

Fenerbahçe'de 9 Haziran'daki başkanlık seçimi öncesi Aziz Yıldırım, başkan Ali Koç'un canlı yayın teklifini kabul etti ve iki isim Habertürk ekranlarında karşı karşıya geldi.

İlk olarak sözü alan Aziz Yıldırım, "Başkanım gel bir öpüşelim, sarılalım. Sen hep diyorsun ya yeni sayfa açalım. Gel yeni sayfa açalım. Sen bu akşam konuşmanda dedin. Bunun için konuşacağım dedim. Siz güldünüz konuşmanızda. Geçmişi kapattık. Pazartesi ben seçilirsem veya Aziz Bey seçilirse Anti-Fener lobisine beraber mücadele edelim. Beraber nasıl mücadele edeceğiz oradan başlayalım." dedi.

Ali Koç'un açıklamaları

Öncelikle teşekkür ederiz. Başkan beni aradı. Tanımadığım numarayı açmam. Eve geldim, telefonu açtım, 8 gibiydi, siz çıktınız. Sayın Başkan 'kabul edelim, ulusal kanala çıkalım' dedi. Ben FBTV'yi istemiştim. Birkaç kişiyi aradık, moderatörsüz olmaz dediler. Burada karar kılındı. Geç çıkmamızın sebebi benden kaynaklı. Nikah şahitliğimiz vardı. Yurt dışından Fenerbahçelilerin gezintisi vardı. O yüzden geç kaldık.

Kim kazanırsa kazansın yarın, bir ve bütün Fenerbahçe'ye ihtiyacımız var. Güç birliğine ihtiyacımız var. Neye karşı güç birliği? Futbolun olağan akışıyla anlatılamayacak şeyler yaşadık. Camia bir ve bütün olmadığı için Fenerbahçe'nin caydırıcı gücü çok azaldı. Sayın Aziz Yıldırım, 'Siz beceremiyorsunuz' düşüncesi içinde.

Bu akşamki samimiyetinizi sorgulama sebebim geçmişte yaşananlar. Nihat Özdemir '2011'den beri şike yapılmıyor' dedi. Ne yaptınız? Benim uğruna çok şey yapacağım Aziz Yıldırım. Tanımadığım bir Aziz Yıldırım konumunda son 6 yılda. Köstek oldunuz.

Sizin bıraktığınız takımdan FFP konusunda bugünkü rahatlığımız yoktu. İlk 2 sene hatalarımız oldu. 2. senede bile 22. haftada şampiyonluğun en büyük adayı bizdik. 21 puanın sadece 3'ünü alabildik. Doğradı hakemler bizi.

Tekrar daha sık görüşebilseydik, danışabilseydik, eski günlerdeki gibi olsaydı Fenerbahçe'ye faydalı olurdu. Benim için ağabey, başkan olarak Aziz Yıldırım'ın kredisi tükenmiştir. Yeni bir sayfa açmak istiyorsanız yarından sonra bir dakika düşünmem elimden geleni yaparım.

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları

Başkanlığımla şu an arasında hiçbir fark yok. 'Biz mağlup olduk eğlendiler' dedin. 2 Kasım benim doğum günüm. Sen hep başarısız oluyorsan ben ne yapayım? 6 senede 1 defa doğum günü kutladım.

Ben uzak durdum. Ali Şen Başkan Fenerbahçe şampiyon dediklerinde başkan oldum. Ali Bey yanımıza geldiğinde, 3-5 ay rahatsızlık duyardık. Nedeni şu, biz yönetimiz biz karar vereceğiz yapacağız. Ali Şen Bey tezcanlı, hemen fikir söylüyor. Rahatsız olduk. Sizin rahatlık duymanız lazım gelmedik diye. Benden rahatsız olma diye gelmedim ben, bu kadar basit.

Londra'daki baronlar benden dolayı seni destekliyorlar. İşleri seninle benimle değil, Türkiye'yle. Senin etrafındakiler de biliyorlar. O kadar söyledim araştırın. FETÖ'cü onlar.