Filenin Sultanları'nda Paris 2024 kadrosuna alınmayan Simge Aköz'den açıklama

Voleybol Filenin Sultanları 2024 Paris Olimpiyat Oyunları
Filenin Sultanları'nda Paris 2024 kadrosuna alınmayan Simge Aköz'den açıklama

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için Filenin Sultanları kadrosuna alınmayan Simge Aköz suskunluğunu bozdu.

Daniele Santarelli yönetimindeki A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Paris 2024 Olimpiyat Oyunları kadrosu belli oldu. Daniele Santarelli'nin tercihiyle kadroya dahil edilmeyen tecrübeli voleybolcu Simge Aköz, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

İlkin Aydın ve Ayça Aykaç'la birlikte A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Paris 2024 Olimpiyat Oyunları kadrosuna dahil edilmeyen Simge Aköz'ün paylaşımı kısa sürede gündem oldu.

Simge Aköz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Herkese merhaba, 2017 yılından itibaren Ay-Yıldızlı formayı her daim büyük bir gurur ve aidiyetle temsil etmiş bir sporcu olarak, mücadele ettigimiz sayısız turnuva ve kazandığımız madalyaların yanı sıra 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yükseltmiş olduğumuz çıtayı daha da yukarıya taşımak ve 2024 Paris Olimpiyatları’nda ülkemizi büyük başarılarla gururlandırabilmek en büyük motivasyonum ve hayalimdi. Fakat, teknik ekibimizin aldığı kararlar neticesinde kadroda yer alamayacağımı üzülerek belirtmek durumundayım.

Sultanlar Ligi ve Milletler Ligi’nin ardından, kendimi hem fiziksel hem de mental olarak Paris Olimpiyatları için hazır hissettiğim bir dönemde, milli formamızı olimpiyat sahnesinde ikinci kez taşımayı çok istesem de teknik ekibimizin aldığı karara saygı duyuyorum.

Olimpiyatlarda canım takım arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum. Gönül isterdi ki ortak hayallerimizi birlikte gerçekleştirelim ama sizlere olan inancım ve güvenim tam. Bu büyük organizasyonda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğinize ve bizlere gurur yaşatacağınıza eminim. Kalbim sizinle..."

FİLENİN SULTANLARI'NIN OLİMPİYAT KADROSU

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları kadrosuna şu isimleri dahil etti:

Cansu Özbay, Elif Şahin, Ebrar Karakurt, Hande Baladın, Meliha Diken, Tuğba İvegin, Derya Cebecioğlu, Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Melissa Vargas, Gizem Örge, Beyza Arıcı.

26 TEMMUZ'A KADAR DEĞİŞİKLİK HAKKI VAR

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda C Grubu'nda yer alacak. Filenin Sultanları, grup aşamasında Hollanda, İtalya ve Dominik Cumhuriyeti ile kozlarını paylaşacak.

12+1 kişilik kadroda sakatlık sebebiyle 26 Temmuz'a kadar değişiklik yapılabilecek.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Paris 2024 Olimpiyat Oyunları maç programı şu şekilde:

29 Temmuz | 10.00 | Türkiye - Hollanda

1 Ağustos | 10.00 | Türkiye - Dominik Cumhuriyeti

4 Ağustos | 10.00 | Türkiye - İtalya