Daniele Santarelli'den fair-play örneği! Yeşil kart gördü

Voleybol Milli Takım
Daniele Santarelli'den fair-play örneği! Yeşil kart gördü

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın FIVB Milletler Ligi'ndeki 1. haftanın ikinci maçında Hollanda ile karşı karşıya geldiği maçın ilk setinde başantrenör Daniele Santarelli'nin fair-play hareketi damga vurdu.

FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde 1. haftanın 2. maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı, Hollanda ile kozlarını paylaştı. Müsabakanın ilk setinde Filenin Sultanları'nın başantrenörü Daniele Santarelli, müthiş bir fair-play örneği gösterdi ve hakem tarafından yeşil kart ile onurlandırıldı.

SANTARELLI'DEN FAIR-PLAY ÖRNEĞİ

Hollanda'nın hücumunda maçın hakemleri topun dışarıya çıktığını işaret etti. A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli müthiş bir fair-play örneği gösterdi ve blok temasını işaret etti. Daniele Santarelli yeşil kartla onurlandırıldı.

Daniele Santarelli'den fair-play örneği! Yeşil kart gördü - Resim : 1

FAIR-PLAY YEŞİL KART NEDİR?

Fair-Play Yeşil Kart voleybol organizasyonlarında sporcuların adil bir oyuna teşvik edilmeleri için verilen bir kart. Bu uygulama kapsamında, maçlarda gerçekleşen hatalar veya belirsiz durumlar için Görüntülü Değerlendirme Sistemi’ne gidilmeden önce takım oyuncularının oyundaki hatanın tespitinde hakemlere yardımcı olacak beyanlarda bulunması ile maçın başhakemi oyuncuyu Fair Play Yeşil Kart ile ödüllendiriyor.