Victor Osimhen

Victor Osimhen

Victor Osimhen, 29 Aralık 1998 tarihinde Nijerya'nın Lagos şehrinde doğmuş olan Galatasaraylı futbolcudur. Santrfor pozisyonunda görev almaktadır. Futbola ülkesi Nijerya'nın Ultimate Strikers FC Deba takımında başladı ve 2017 yılında Almanya'nın Wolfsburg kulübüne transfer olarak Avrupa futboluna ilk adımını attı.

OSIMHEN KARİYERİ, OYNADIĞI TAKIMLAR...

Wolfsburg'da kısa süre görev alabilen Victor Osimhen, 16 maçta gol katkısı sağlayamadı ve gelişimini için Belçika'nın Charleroi takımına kiralandı. Bu kulüpte 36 maçta 20 gol ve 4 asiste imza attı. Charleroi, bu performansın ardından Nijeryalı golcünün bonservisini 3.5 milyon euroya Wolfsburg'dan aldı ve 22.4 milyon euro bedelle Fransız ekibi Lille'e sattı.

2019-20 sezonunu Lille formasıyla geçiren Osimhen, 38 maçta 18 gol ve 6 asist yaptı. Bir sezon sonra İtalyan ekibi Napoli, Victor Osimhen'i 78.9 milyon euro gibi astronomik bir bedel ödeyerek kadrosuna kattı. Asıl büyük çıkışını İtalyan ekibiyle yapan Nijeryalı futbolcu, 4 sezon forma giydiği Napoli'de 133 maçta görev alırken 76 gol ve 18 asistlik performans sergiledi.

VICTOR OSIMHEN NAPOLI YILLARI

2022-23 sezonunda Napoli'nin 33 yıl sonra İtalya Serie A şampiyonluğu kazanmasında büyük rol oynadı. Aynı sezonu 26 golle Serie A Gol Kralı olarak tamamladı ve Afrika'da yılın futbolcusu seçildi. Bu dönemde piyasa değeri 100 milyon euro seviye çıktı.

Ancak 2024-25 sezonu öncesi kulübü Napoli ile kişisel sorunlar yaşamaya başladı. Kulüpten ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken Premier Lig ve Suudi Arabistan'a transferi için yapılan görüşmeler karşılıksız kaldı. Türkiye'de transfer döneminin devam etmesini fırsat bilen Galatasaray, 4 Eylül 2024'te Victor Osimhen'i kiralık olarak kadrosuna kattı.

VICTOR OSIMHEN GALATASARAY'DA

Galatasaray'da çok iyi bir sezon geçiren ve taraftarların sevgilisi olan başarılı futbolcu, sarı-kırmızılı takımla 2024-25 Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşarken, 26 golle bu kez Süper Lig Gol Kralı ünvanını kazandı.

Kiralık sözleşmesi sona eren ve Napoli'ye dönen Victor Osimhen'i takımda tutmak isteyen Galatasaray, Nijeryalı futbolcunun da sarı-kırmızılı takımda kalmak istemesi sonrası Türk futbol tarihinin transfer rekorunu kırarak 75 milyon euro bedelle transferi tamamladı ve Victor Osimhen'i bonservisiyle kadrosuna kattı.

GALATASARAY OSIMHEN KAP BİLDİRİMİ:

Galatasaray Victor Osimhen için KAP'a yapılan bildirimde şartları şu şekilde açıkladı:

Profesyonel futbolcu Victor James Osimhen'in transferi konusunda, kulübü SSCN Napoli SPA ile anlaşmaya varılmıştır.

Bu kapsamda, futbolcunun eski kulübüne net 75.000.000 EUR transfer bedeli ödenecektir.
Ayrıca, yapılan anlaşma kapsamında futbolcunun bir sonraki satışından elde edilecek kârın %10'u SSCN Napoli SPA'ya ödenecektir.

Futbolcu ile 2025-2026 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere 4 yıllık sözleşme imzalanmıştır.
Yapılan anlaşmaya göre, futbolcuya her bir sezon için net 15.000.000 EUR garanti ücret, net 1.000.000 EUR tutarında sadakat primi ile 5.000.000 EUR tutarında imaj hakkı ücreti ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

VICTOR OSIMHEN FORMA NUMARASI

Victor Osimhen, geçmiş yıllarda Napoli'de ve Nijerya Milli Takımı'nda 9 numaralı formayı terletmişti. Galatasaray'da 9 numaranın Mauro Icardi'de olması nedeniyle yıldız futbolcunun 99 numaralı formayı giymesi bekleniyordu. Ancak Victor Osimhen, sarı-kırmızılı takımda 45 numarayı tercih etmiştir.

Osimhen krizi patlak verdi! Menajeri İstanbul'a geliyor
Osimhen krizi patlak verdi! Menajeri İstanbul'a geliyor

Galatasaray'ın süper yıldızı Victor Osimhen için İngiliz devi Chelsea devreye girdi. Nijeryalı golcünün menajeri, Osimhen'e gelen teklifi Galatasaray yönetimine iletmek için İstanbul'a geliyor. İşte detaylar...

Galatasaray

Victor Osimhen Haberleri

Chelsea'nin Osimhen aşkı bitmiyor! Yeni Drogba olmalı!
Chelsea'nin Osimhen aşkı bitmiyor! Yeni Drogba olmalı!

Bir dönem Chelsea forması giyen Emmanuel Petit, Galatasaray'ın yıldız ismi Victor Osimhen'i İngiliz devine önerdi. Petit, Nijeryalı golcünün yeni Didier Drogba olabileceğini belirtti. İşte detaylar...

Galatasaray
Galatasaray'ın yarısı Osimhen ile Icardi! 106 golü yarısında isimleri var
Galatasaray'ın yarısı Osimhen ile Icardi! 106 golü yarısında isimleri var

Bu sezon tüm kulvarlarda toplam 106 gole imza atan Galatasaray'da Victor Osimhen ile Mauro Icardi'nin isimleri, gollerin yarısında bulunuyor. İşte detaylar...

Galatasaray
Victor Osimhen'den Fenerbahçe'ye olay sözler!
Victor Osimhen'den Fenerbahçe'ye olay sözler!

Galatasaray'ın dünyaca ünlü golcüsü Victor Osimhen, Antalyaspor maçının ardından Fenerbahçe'ye göndermelerde bulundu. Yıldız futbolcu sarı lacivertli futbolcuları kastederek şampiyonluk kutlamalarında "Antrenman yapmaya devam edin. Yapabileceğiniz tek şey bu" ifadelerini kullandı.

Victor Osimhen: Biz Galatasaray'ız, çok mutluyuz!
Victor Osimhen: Biz Galatasaray'ız, çok mutluyuz!

Antalyaspor'u evinde 4-2 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Galatasaray'da Victor Osimhen açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Galatasaray
Galatasaray Victor Osimhen'i takımda tutacak! Parası şimdiden hazırlandı
Galatasaray Victor Osimhen'i takımda tutacak! Parası şimdiden hazırlandı

Yaz transfer döneminde birçok kulübün teklif yapacağı Victor Osimhen için önemli bir gelişme yaşandı. Sarı-kırmızılılar, Nijeryalı yıldızı takımda tutabilmek için gelecek yılın maaşını şimdiden hazırladı. İşte Abdullah Kavukcu'nun Osimhen planı...

Galatasaray
Galatasaray'dan Victor Osimhen'e gelecek 150 milyon euroya ret!
Galatasaray'dan Victor Osimhen'e gelecek 150 milyon euroya ret!

Napoli'den sezon başında bonservisi alınan Victor Osimhen, Galatasaray formasıyla Avrupa devlerinin dikkatini çekiyor. Ancak sarı-kırmızılılar, Nijeryalı santrfor için gelecek 150 milyon euronun altındaki teklifleri geri çevirecek. İşte detaylar...

Galatasaray
Victor Osimhen: Son Fenerbahçe derbisi kariyerimin en iyi maçıydı
Victor Osimhen: Son Fenerbahçe derbisi kariyerimin en iyi maçıydı

Galatasaray'ın yıldız santrforu Victor Osimhen, Onah Kosisochukwu'ya açıklamalarda bulundu. Nijeryalı golcü, kariyerindeki en unutulmaz maçın Fenerbahçe derbisi olduğunu belirtirken dünyada ise en iyi taraftar grubunun Galatasaray'da bulunduğunu da ifade etti. İşte detaylar...

Fenerbahçe
Victor Osimhen şikayet edildi! Sözleşme süresine uymamış ve...
Victor Osimhen şikayet edildi! Sözleşme süresine uymamış ve...

Galatasaray'ın yıldız golcüsü Victor Osimhen, Napoli'de forma giydiği dönemde kullandığı otomobil üzerinden şikayet edildi. Nijeryalı yıldızın borcunu ödemediği ve sözleşme süresinin dolmasına karşın aracın anahtarını teslim etmediği iddia edildi.

Galatasaray
Avrupa basını G.Saray'ı yorumladı! "İşte bu yüzden Osimhen’e 75 milyon Euro ödendi"
Avrupa basını G.Saray'ı yorumladı! "İşte bu yüzden Osimhen’e 75 milyon Euro ödendi"

Trendyol Süper Lig'in 31. haftasında Fenerbahçe'yi evinde 3-0 mağlup eden Galatasaray, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Avrupa basını, sarı-kırmızılıların galibiyetini ve zirvedeki yerini değerlendirdi. İşte detaylar...

Galatasaray
Nihat Kahveci: Galatasaray bir şekilde atanı buluyor!
Nihat Kahveci: Galatasaray bir şekilde atanı buluyor!

Trendyol Süper Lig'in 31. haftasında sahasında Fenerbahçe'yi 3-0 mağlup eden Galatasaray, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Kontraspor yorumcusu Nihat Kahveci, Victor Osimhen'i değerlendirdi.

Galatasaray