Rockstar Games açıkladı! Yıllardır beklenen Red Dead: Redemption sonunda PC'ye geliyor...

Gaming Spor Haberleri
Rockstar Games açıkladı! Yıllardır beklenen Red Dead: Redemption sonunda PC'ye geliyor...

Yıllardır bilgisayar kullanıcılarının beklediği; ancak bir türlü PC'ye çıkartılmayan Red Dead Redemption 1, sonunda PC'ye geliyor. Rockstar Games müjdeli haberi duyurdu. İşte detaylar...

Red Dead Redemption hayranlarının uzun zamandır beklediği haber sonunda geldi. Yapılan yeni bir veri madenciliği çalışmasında ortaya çıkan bilgilere göre Rockstar, uzun yıllardır süren inadından vazgeçiyor ve Red Dead Redemption 1 PC portunu sonunda hazırlıyor!

RED DEAD REDEMPTION 1 PC’YE GELİYOR!

ShiftDelete'de yer alan habere göre, Dataminer ve aktif bir Rockstar topluluğu üyesi olan Tez2’nin yaptığı veri madenciliğinde ortaya çıkardığına göre Red Dead Redemption ve eklenti paketi Undead Nightmare, PC platformuna geliyor. Rockstar’ın istemci sitesi dosyalarında yapılan güncellemeyle birlikte ortaya çıkan ekran görüntüleri, Red Dead Redemption’ın artık masaüstü oyuncuları için hazır olabileceğini işaret ediyor.

Red Dead Redemption, 2010 yılında PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldüğünden beri PC oyuncularının yoğun talep ettiği bir oyun olmuştu. Oyununun devamı niteliğindeki RDR 2, PS4 çıkışının ardından bir yıl sonra PC ‘ye getirilmişti. Bu süreçte ilk oyunun PC’ye port edilmesiyle ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştı. Bu yüzden RDR’nin PC platformuna gelmesi uzun zamandır beklenen bir gelişmeydi ve şimdi nihayet gerçekleşiyor gibi görünüyor.

Oyunun PC’ye gelmesiyle birlikte, oyuncuların daha iyi grafikler ve performans ile bu efsanevi oyunun tadını çıkarması bekleniyor. Ayrıca, Undead Nightmare ikonik eklenti paketinin de PC oyuncularıyla buluşacak olması, hayranların heyecanlandığı bir diğer nokta.