Kerem Aktürkoğlu'nun menajerinden flaş transfer açıklaması: Avrupa'yı istiyor

Galatasaray Galatasaray Transfer
Kerem Aktürkoğlu'nun menajerinden flaş transfer açıklaması: Avrupa'yı istiyor

Galatasaray'da adı Avrupa'dan önemli ekiplerle anılan Kerem Aktürkoğlu için menajerinden açıklama geldi.

Galatasaray'da Kerem Aktürkoğlu'nun geleceği belirsizliğini korurken milli futbolcunun menajerinden flaş bir açıklama geldi.

RUSYA'DAN GELEN TEKLİF GERİ ÇEVRİLDİ

Milli oyuncunun menajeri William D'Avila, Rus basınına yaptığı açıklamada Kerem için Spartak Moskova'dan gelen teklifi kabul etmediklerini söyledi. D'Avila, teklifi reddetme nedenleriyle ilgili olarak, "Kerem, Avrupa kupalarına katılan bir takımda oynamak istiyor." ifadelerini kullandı.

RUSYA'DAN CEVAP

William D'Avila'nın bu açıklamasının ardından Rus ekibinden de çok konuşulacak bir açıklama geldi.

Spartak Genel Direktörü Oleg Malyshev, William D'Avila'nın sözlerinin hatırlatılmasının ardından "Her şeyden önce menajerinin açıklamalarının gerçekle örtüşmediği, oyuncunun bir tür reklamını yaptığını, oyuncuyu bir takıma transfer etmeye çalıştığını anlamalısınız. Bu yüzden özellikle bu oyuncu hakkında yorum yapmıyorum. Ancak bu bir sır değil. Rus kulüplerinin şu anda Avrupa kupalarına katılamaması nedeniyle oyuncu getirme imkanının sınırlı olduğu zaten uzun zamandır biliniyor." ifadelerini kullandı.

İSPANYA'DAN SOCIEDAD TALİP

Kerem Aktürkoğlu'nun adı Spartak Moskova dışında İspanya'dan Real Sociedad ile de ciddi şekilde anılmıştı. Güncel piyasa değeri 15 milyon euro olarak gösterilen 25 yaşındaki futbolcunun Galatasaray ile sözleşmesi 2026 yılına kadar devam ediyor.