ÖZEL | Erden Timur'un yerine gelecek isim belli oldu! İlk transfer bombası Beşiktaş'ın eski yıldızı...

Futbol Galatasaray Süper Lig Transfer
ÖZEL | Erden Timur'un yerine gelecek isim belli oldu! İlk transfer bombası Beşiktaş'ın eski yıldızı...

Şampiyonluğa 1 puan uzakta bulunan Galatasaray'da bir yandan da seçim heyecanı yaşanıyor. Sarı-kırmızılılarda Dursun Özbek'in yeniden seçilmesi durumunda Erden Timur'un görevine devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Özbek'in şimdiden B Planı'nı yaptığı ve Cenk Ergün'e "Hazır ol" dediği ortaya çıktı.

25 Mayıs’ta Süheyl Batum ile birlikte Galatasaray Başkanlığı için çetin bir yarışa girmeye hazırlanan Dursun Özbek’in Erden Timur ile çalışıp çalışmayacağı henüz netlik kazanmazken, Özbek’in Sportif AŞ için yaptığı plan ortaya çıktı.

Özbek "Fikir ayrılığımız var" dedi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, dün yaptığı açıklamada; "Erden Timur benim kardeşim. 7 sene önceki başkanlığım döneminde kendisine rica ettim, geldi ve bizim forma sponsorumuz oldu. Galatasaray sevdalısı bir arkadaş. Buna kimsenin diyeceği bir laf yok. Bizim yönetimde bazı konularda ayrışmalar olabilir, herkesin aynı şeyi düşünmesini bekleyemezsin. Bizim kültürümüzde ayrı şeyler düşünebiliriz, uygulamada konsensüsü sağlayıp ona göre hareket etmesini bilen bir camiayız. Fikir ayrılığı gönül ayrılığı değildir. Erden Timur benim kardeşimdir. Kulübe hizmet etmiştir. Her zaman Galatasaray'a hizmet etmeye devam edecektir. Kimse bu manada bir fitne edebiyatı, dezenformasyonla bu işi başka seviyeye çekmesin. Florya konusunda fikir ayrılığımız var, evet." demişti.

Sportif AŞ’ye Cenk Ergün gelecek

Kontraspor'un edindiği bilgiye göre; Başkan Dursun Özbek, daha önce de beraber yol arkadaşlığı yaptığı Futbol Direktörü Cenk Ergün’e, Sportif AŞ için "hazır ol" mesajı verdi. Ergün'ün şimdiden Okan Buruk ile transfer çalışmalarına başladığı kaydedildi.

Fatih Terim’e çok iyi bir kadro vermişti

Belhanda, Gomis, Garry Rodrigues, Mariano, Feghouli, Fernando, Ndiaye gibi yıldız futbolculara sarı-kırmızılı formayı giydirerek Galatasaray’ı şampiyon yapan kadroyu kuran Cenk Ergün’ün başarılı CV’si ön plana çıkarken, Fatih Demireli ve scout ekibinin görevlerine aynen devam edeceği aktarıldı.

3 mevki için çalışmalara başladı

Sağ bek, orta saha ve alternatif forvet arayışlarına çıkan Cenk Ergün’ün işe Emirhan İlkhan’dan başladığı anlaşılırken tecrübeli Futbol Direktörü'nün Torino’yla görüşmelere başladı ifade edildi. Yeni Sacha Boey bulmak için ekstra çaba sarf eden Ergün, Burnley’de kümeye düşen Assingnon ve Auxerre forması giyen Paul Joly’i de gündemine aldığı bildirildi.