Galatasaray Okan Buruk'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattı Dursun Özbek transferleri ben yapacağım dedi

Futbol Süper Lig Galatasaray Okan Buruk
Galatasaray Okan Buruk'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattı Dursun Özbek transferleri ben yapacağım dedi

Galatasaray'la sözleşmesini 2 yıl daha uzatan Okan Buruk yapılacak transferler, Jose Mourinho ve 5. yıldız hakkında çok önemli açıklamalarda bulunurken, başarılı teknik adamın "Hedefimiz tekrar şampiyonluk ve Avrupa'da başarı" sözleri bir hayli dikkat çekti.

Galatasaray'da görev yaptığı iki sezonu da şampiyonlukla tamamlayan Teknik Direktör Okan Buruk'un sözleşmesi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park'ta düzenlenen törenle uzatıldı. İşte başarılı Buruk ve başkan Dursun Özbek'in açıklamaları...

OKAN BURUK'UN AÇIKLAMALARI

"Winner Okan Buruk değil, asıl winner Galatasaray! Her zaman kupaları kazanmak isteyen, Türk futbolunda en çok kupa kazanan takım. Biz de ona hizmet etmeye çalışıyoruz."

"HER SENE DAHA ZOR OLUYOR"

"Beni buraya layık gören başkanımıza teşekkürler. İki yıl önce de amacımızın şampiyonluk olduğunu söyledik. 2 şampiyonluk yaşadık ve verdiğimiz sözleri, tuttuk. İki senede 3 kupa kazandık. Avrupa'da bu sene oynadığımız oyun, Şampiyonlar Ligi'nde bir Türk takımının adını duyurmak çok önemliydi. İlk günkü istek ve konsantrasyonla devam ediyoruz. Her sene daha zor oluyor, yine zor bir sezona başlayacağız. Devam etmemi isteyen başkan ve yönetime teşekkürler."

Okan Buruk: "Hedefimiz tekrar şampiyonluk ve Avrupa'da başarı."

Dursun Özbek: "Hocam 5. yıldızı da söyle."

Okan Buruk: "Hedef 25, hedef 5. yıldız."

Galatasaray Okan Buruk'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattı Dursun Özbek transferleri ben yapacağım dedi - Resim : 2

"G.SARAY'IN HAYALLERİ BİTMİYOR"

"2018'de Akhisarspor ile Türkiye Kupası'nı kazandım. Öyle bir takımla kupa kazanmak çok değerliydi. Hedefim Galatasaray'ın teknik direktörü olabilmekti. Rizespor, Başakşehir ile şampiyonluk... Burada şampiyonluklar ve Süper Kupa... Hayalimi yaşıyorum. Bundan sonra hedefimiz sırayla kupaları kazanmak. İlk hedef 5. yıldız. Galatasaray'ın hayalleri bitmiyor, hiçbir camiaya benzemiyoruz. Başarı ile mutlu oluyoruz ve bunun peşinde koşacağız. Bu sene daha da tutkulu olmamız gerekiyor. Yine şampiyon olmak ve geçen sene insanların ve bizim ağzımızda Şampiyonlar Ligi tadı kaldı. Şampiyonlar Ligi'ne yine girmek istiyoruz."

JOSE MOURINHO AÇIKLAMASI

"Jose Mourinho'nun gelmesinde payınız olduğunu düşünüyor musunuz?"

Okan Buruk: "Ben yoktum görüşmelerde. O yüzden payım yok."

Dursun Özbek: "Bence var."

Okan Buruk: "Her takım için teknik direktör önemli. Beşiktaş başarılı bir teknik adamla imza attı. Trabzonspor, Abdullah Avcı gibi başarılı bir teknik adamla devam ediyor. Geçen seneden daha çekişmeli olacak. Aslında bizim performansımızı rakiplerimiz yukarı çekti. Yine şampiyonluk istiyoruz."

ERDEN TİMUR AÇIKLAMASI!

"Erden Timur sonrası ayrılacağı söylenen futbolcular var. Bu haberler doğru mu?"

Okan Buruk: "Erden Bey yanımızda olduğunu dışarıdan net bir şekilde gösteriyor. Hepimizin hayatı Galatasaray'a adanmış. Oyuncularla ilgili sorun yok. Temmuz ayının başında hepsi burada olacak. Ayrılmak istediğimiz oyuncular olacak, devam etmek istediklerimiz bizimle olacak. Olumsuz bir şey olmadı."

"BAŞKAN BÜTÇE VERDİ, EN İYİSİNİ ALIYORUZ"

"Elimizde çok iyi oyuncular var. Kadro yapımız bir sene önceye gör daha oturmuş durumda. Orta sahada çok iyi oyuncularımız var, onların dışında profil bakacağız. Hem Türkiye, hem de Şampiyonlar Ligi'ne uygun orta saha bakacağız. Bize çok büyük katkı sağlayacak oyuncu lazım. Başkanımız en iyisi için yetki verdi. Bütçemizde olacak. Alabileceğimiz en iyi oyuncuları alacağız. Çok önemli oyuncu, çok önemli transferler yapacağız. Sağ bek çok acil alınacak. Orta sahaya alacağız. Hücum hattına destek olacak bilecek oyuncular düşünüyoruz. Çok önemli oyuncular belirledik. Taraftarları çok mutlu edecek transferler yapacağız, hepsi rahat olsun."

Galatasaray Okan Buruk'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattı Dursun Özbek transferleri ben yapacağım dedi - Resim : 4

TÜRK OYUNCU TRANSFERİ

"Elimizde çok iyi yerli oyuncular var. Emin Bayram ve Yunus Akgün gibi kadromuzda düşündüğümüz oyuncular var. Elimizde çok iyi oyuncular da var. Çok ciddi paralara satabileceğimiz oyuncularımız var. Kadroda tutmak istediğimiz isimleri tutacağız. Giden oyuncumuz olursa, Türk oyuncu havuzundan yine katkılar yaparız."

"Sacha Boey'in kiralanması gündeme geldi mi?"

Okan Buruk: "Sacha Boey yeni gitti ve sakatlık yaşadı. Bayern Münih'in kısa sürede vazgeçeceğini düşünmüyorum. Herhangi bir görüşme olmadı. Vincent Kompany geldi, planlama yapacaktır. Şu anda öyle bir konu yok."

"Galatasaray'a imza atmadan önce, Avrupa'dan bir takımla görüştünüz mü?"

Okan Buruk: "Galatasaray dışında kimseyle görüşme yapmadım. Uzun süre burada olmak ve 5. yıldızı takmak istediğimi söyledim. O yüzden kimseyle görüşmedim."

"Michy Batshuayi'ye ilginiz var mı?"

Okan Buruk: "3-4 oyuncu alacağız gibi gözüküyor. Birçok isim yazılıyor, görüştüğümüz isimler var. Forvet için hazırlıklarımız var. Batshuayi ile ilgili düşüncemiz olmadı."

DURSUN ÖZBEK'İN AÇIKLAMALARI

Dursun Özbek: "Bundan iki yıl önce basın toplantısındaki sözlerime baktım. 'Bugün Galatasaray için yeni başlangıç ve uzun vadeli planlarımızın ilk adımı' demişim. Bu sözlerimden iki yıl sonra yine Okan Hocamızla buradayız. Beraber başardıklarımızın gururuyla karşınızdayız."

Galatasaray Okan Buruk'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattı Dursun Özbek transferleri ben yapacağım dedi - Resim : 5

Dursun Özbek: "Oyuncularımız ve hocamız, Galatasaray'ın tarihine altın harflerle adlarını yazdırdılar. Daha yolun çok başındayız. Daha çok alınacak kupa var."

EZELİ RAKİPLERE MESAJ

Dursun Özbek: "Galatasaray'ın şampiyonluklarından sonra rakiplerin neler yaptığını görüyoruz. Onlara sahada kalmayı öneriyorum, umarım buna uygun davranırlar."

"BOŞ SÖZLEŞMEYE İMZA ATTI"

"Okan Buruk yine rakam konuşmadı, boş sözleşmeye imza attı. Biz kendisini mağdur etmeyiz, yönetim gerekeni yapacak!"

"YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"Yine şampiyon olacağız, Avrupa'da kupa hedefimiz var. Mayıslar yine bizim olacak. Galatasaray camiası için bu imzanın yine hayırlı ve uğur olmasını diliyorum. İnşallah yeni sezon sonunda 5. yıldızı takacağız."

Galatasaray Okan Buruk'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattı Dursun Özbek transferleri ben yapacağım dedi - Resim : 6

"2000'İN HAVASINI YAKALADIK"

Dursun Özbek: "1996-200 havasını yakaladık. O sene dört sene arka arkaya şampiyon olduk, UEFA Kupası'nı aldık. Hedefimiz 25 sene önce yakalanan hedefleri geçmek. Onun için Galatasaray'ın başındayız. Geçmiştekilerle yetinmek istemiyoruz. Her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Hocama, teknik kadroma ve oyuncularıma çok güveniyorum."

"GALATASARAY'DA TUTUNACAK DAL VARDIR"

"Erden Timur 'Tutunacak dalım kalmadı' dedi. Kendisiyle görüştünüz mü?"

Dursun Özbek: "Erden kardeşimi kulübe ben getirdim. Yeni dönemde çalışmayacağını ifade etti. Kendisine devam etmesinin Galatasaray için iyi olacağını söyledim ve teklifte bulundum. Galatasaray diğer kulüplere benzemez. Galatasaray eleştirilere açık kulüp ve şeffaf. 1905'ten gelmiyor, daha öncesinden geliyor. Her yönetim eleştirildi. Benim ilk dönemimi, rahmetli Mustafa Cengiz'in dönemini hatırlayın. Erden kardeşim için de bu eleştiriler gündeme geldi. Bana 'Daha önceki döneminizdeki gibi değilsiniz' deniyor. Bir takım tecrübeler edindik. Erden kardeşimiz genç ve hassas. Etkilendiğini düşünüyorum. Galatasaray'a vereceği katkılar bitmemiştir, devam edecektir. Kapımız kendisine açık. 'Tutunacak dalım yok' dediniz ya, Galatasaray 500 yıllık bir çınar. Böyle bir çınarın ne kadar çok dalı vardır, tutunacak dal ararsan, mutlaka vardır. Tartışılır, eleştirilir ve ortak akıl aranır! Onun için değil midir Türkiye'nin en büyük kulübü, Avrupa'nın önemli bir markası.. Bunları dikkate almak lazım. Genç olmasının etkisiyle belki böyle bir karar aldı."

"Erden Bey'e iki yıl önce başkanlık sözü verdiniz mi?"

Dursun Özbek: "Bana kırgın olduğunu düşünmüyorum! Ben, onun babası yaşındayım. Başkanıyım. Bana kırgın olduğunu düşünmüyorum ve ben de ona kırgın değilim. Galatasaray'a hizmet etmek için varız. 'Başkan olacaktım, olmadım...' Galatasaray'da böyle düşünülmez. Biz borcumuzu hizmet ederek ödüyoruz. Başkanlık sözü, küstüm... Kimse Galatasaray'a küsemez! Yapılanların Galatasaray'ın faydası için olduğunu unutmayın. Hizmet için koltuk davası bizde yok. Bu yüzden dünya markasıyız."

Galatasaray Okan Buruk'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattı Dursun Özbek transferleri ben yapacağım dedi - Resim : 7

"Galatasaray için 25. şampiyonluk çok önemli, 5. yıldızı takmayı hedefliyoruz. Bu yüzden en iyi kadroyu kurmak ve kampa yetiştirmek istiyoruz. Bunun için hazırlıklıyız."

"Erden Timur'un yerine transferin başında kim olacak?"

Dursun Özbek: "Galatasaray Sportif A.Ş'deki kadro transferi yürütüyor. Buranın da başkanı dün ve bugün benim! Yapılan bütün transferlerin başında ben vardım, bugün de ben varım. Her olayın sorumlusu başkandır, bunun böyle bilinmesinde fayda var."

Dursun Özbek: "Aziz Bey ile de Ali bey ile de çalıştım. Fenerbahçe'yi ilgilendiren konu. En iyisini seçeceklerdir diye düşünüyorum."

Galatasaray Okan Buruk'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattı Dursun Özbek transferleri ben yapacağım dedi - Resim : 8

İmza töreninde Okan Buruk'un kazandığı kupaların bir örneği hediye edildi.