Vincenzo Montella'dan EURO 2024 öncesi Hakan Çalhanoğlu'na övgüler

Spor Haberleri Vincenzo Montella Futbol
Vincenzo Montella'dan EURO 2024 öncesi Hakan Çalhanoğlu'na övgüler

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, dünyaca ünlü World Soccer Dergisi'ne konuştu. İtalyan hoca, EURO 2024 öncesi değerlendirmelerde bulunurken Hakan Çalhanoğlu ile ilgili övgü dolu ifadeler kullandı.

EURO 2024'e sayılı günler kala A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Türkiye'ye geniş yer ayıran World Soccer Dergisi'ne açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'un World Soccer Dergisi'nden aktardığına göre Montella Hırvatistan galibiyetinin verdiği ivmeyi iyi kullandıklarını belirterek, "ilk amacımız turnuvaya katılmaktı ve bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. EURO 2024'ün Almanya'da düzenlenecek olmasının Türk taraftarlar için özel olacağını ifade eden Montella, taraftarların kendilerini Türkiye'de gibi hissedeceklerinden emin olduğu belirtti.

"DÜNYANIN EN İYİSİ"

Hakan Çalhanoğlu'na yönelik bazı olumsuz eleştirilere anlam veremediğini belirten Montella, "Hakan şu an mevkisinde sadece İtalya'nın değil belki dünyanın en iyisi ve müthiş bir oyun okuma zekasına sahip" şeklinde konuştu.

İtalyan hoca, EURO 2024'ün favorileri arasında Fransa'nın bir adım önde olduğunu belirtti.

World Soccer Dergisi'nde Montella'nın turnuvada 4-2-3-1 sistemi ile oynamak istediği ifade edilirken oyununa uyabilecek profilde futbolcuları tercih edeceği yazıldı.