Cenk Tosun: Aday kadroda olacağımı bekliyordum

İHA

A Milli Futbol Takımı'nın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) gol yollarında sıkıntı yaşayacağını düşünmediğini söyleyen milli futbolcu Cenk Tosun, kendisinin de gol atmak için elinden geleni yapacağını belirtti.

Almanya'da 14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan EURO 2024'te mücadele edecek olan A Milli Futbol Takımı'nın golcü futbolcusu Cenk Tosun, ay-yıldızlıların kamp yaptığı Polonya'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“ADAY KADRODA OLACAĞIMI BEKLİYORDUM”

Beşiktaş'ta bu sezon takım olarak kötü bir dönem geçirdikleri için yüksek gol sayılarına ulaşamadığını ancak yine de EURO 2024 kadrosunda olmayı beklediğini belirten Cenk, şöyle devam etti:
“Bekliyordum açıkçası, ben kendime her zaman güvenen bir tip olduğum için. Evet, belki çok zor bir dönem geçirdik Beşiktaş'ta ama takım olarak geçirdik. Takım her hafta 3-5 attı da ben kötü oynadım değil. Biz takım olarak bu sezon başarılı olamadık. Evet, ben de en iyi sezonumu geçirmedim ama yine de 11 gol, 7 asistlik katkı sağladım Beşiktaş'a. Bu rakamlar da kötü rakamlar değil. Buraya geldiğimde de, milli formayı terlettiğimde de her zaman ya başarılı olmuşumdur ya da goller atmışımdır. O yüzden geldiğimde aday kadroda olacağımı umuyordum ve bekliyordum. Onun için de çalıştım.”

A Milli Takım EURO 2024 Futbol