Arda Turan ve Burak Yılmaz'dan milli takım değerlendirmesi

AA

Mondihome Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz ve Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda milli takımı takip eden gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Eski milli futbolcular Arda Turan ve Burak Yılmaz, A Milli Takım'ın Barsinghausen'deki kamp merkezinde bulunan gazetecilere çevrim içi bağlanarak sorularını yanıtladı.

Burak Yılmaz, ay-yıldızlı ekibin çok güzel bir yolculuğun içinde olduğunu belirterek,

"Magazinsel eleştiriyi, çocuklarımızın kişiliğine varan, onları değersizleştirmeye varan eleştirileri kabul etmiyorum. Bu çocuklar profesyonel, bunu kaldırabilir diye bir şey yok. Bunlar kırılgan kardeşlerimiz. Eleştirilerimizi dikkat ederek yaparsak daha iyi olur. Ben gruptan çıkacağımıza yürekten inanıyorum." dedi.

Arda Güler'in, Montella ile idmandaki görüntüleriyle ilgili yapılan polemiklere anlam veremediğinin altını çizen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O videoda hiç bir şey yok. Arda zaten sonra ayrılıyor, yalnız çalışmaya devam ediyor. Biz bir görüntüden gereksiz yere polemik oluşturduk. Sosyal medyaya bakıyorum, 'Arda’ya bir şey yapamazsınız' gibi sözler görüyorum. Arda’ya zaten kimse bir şey yapamaz ama kimseye de haksızlık yapmamak lazım. Arda Güler yeteneğindeki bir oyuncuyla hocanın kötü olma olasılığı yok. Hepimizden çok Montella başarılı olmak istiyor. Arda konusunu bu kadar abartırsak önce ona zarar vereceğiz. Ondan sonra da oyuncularımıza zarar vereceğiz. Montella’nın oyuncularla ilişkisinin çok iyi olduğunu biliyorum." dedi.

A Milli Takım Arda Güler Vincenzo Montella EURO 2024 Arda Turan