Trabzonspor'da Batista Mendy: Daha büyük liglerde oynama hayalim var

Trabzonspor
Trabzonspor'da Batista Mendy: Daha büyük liglerde oynama hayalim var

Trabzonspor yeni sezon öncesi kamp çalışmalarını Macaristan'da sürdürüyor. Bordo-mavililerin orta sahası Batista Mendy, bir ulusal kanala röportaj verdi ve çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un Macaristan kampında ulusal bir kanalın sorularını yanıtlayan Batista Mendy, "Hazırlıklarımız iyi gidiyor, yakın zaman içinde eleme maçı oynayacağız bizim için önemli maç." dedi.

Geçen sezon konusunda konuşan Mendy, "Geçen sezonki performansım benim açımdan ve takım açından iyiydi, iyi anlaştık ve başardık diyebilirim." dedi.

İşte Mendy'nin açıklamalarından satır başları;

"Hem takımla ve bireysel olarak kafam burada her şeyim Trabzonspor’da. Ligi kazanıp ve Avrupa Ligi’nde de ilerlemek istiyoruz. Bireysel olarak performansı yukarı çıkarmak, daha iyisini yapmak istiyorum."

"Performansımın fark edilmesi beni memnun eden bir şey. Kafam burada, teklifler gelirse değerlendirilir. Buradaki hedefimiz ligi kazanmak."

"POZİSYONUM 6 NUMARA"

"Asıl pozisyonum 6 numara. Hocamızın geride ihtiyacı varsa oynamak ve yapmak durumundayım. Stoper olarak gösterdiğim performanstan memnunum. Transfer sezonun başından beri yapılan transferler iyi oyuncular. Barisic, Lundstram ve Cihan iyi oyuncular. Buraya gelmeden önce ligin seviyesinin yüksek olmasını beklemiyordum."

"Ligin ve oyuncuların seviyesi oldukça yüksek. Bazı maçları domine edemedik rakiplerimiz daha agresif oldular. Bizim de daha agresif olmamız gerekiyor. Hepimizin hayalleri vardır, benim de hayallerim var. Dünyadaki büyük liglerde oynama hayalim var."

"Avcı iyi bir antrenör oyuncularına karşı kapalı değil ve herhangi bir durumda onula konuşabiliyor."

Muhammed Cham ile ilgili gelen soruya cevap veren Mendy, ‘Onu Fransa’dan tanıyorum. İyi bir oyuncu buraya gelirse bize yardımcı olacağını düşünüyorum.'