Torreira hedefini açıkladı: Avrupa'daki son kulübüm Galatasaray olacak!

Galatasaray Süper Lig
Torreira hedefini açıkladı: Avrupa'daki son kulübüm Galatasaray olacak!

Galatasaray'ın Uruguaylı yıldız orta sahası Lucas Torreira, ESPN Uruguay'da geleceğine dair açıklamalarda bulundu ve hedefinin ne olduğunu anlattı.

Galatasaray'da son iki sezondur kazanılan şampiyonlukta kilit rol oynayan ve taraftarlar tarafından çok sevilen Lucas Torreira, ülkesinde soruları yanıtladı.

Kazanılan şampiyonluğa değinen Torreira, "Galatasaray tişörtüm hala üzerimde. Şampiyonuz ama yakında kutlamayı bitireceğim ve antrenmanlara başlayacağım. Arkadaşlarımla, kardeşlerimle yeniden antrenman yapacağım." ifadelerini kullandı.

Annesinin ölümünün kendisini çok sarstığını belirten yıldız futbolcu, "Çok fazla terapi seansı gördüm. Annemin ölümünden sonra İspanya'dayken başladığımı hatırlıyorum. İnsanın annesini kaybetmesinin şokunu atlatmak bazen çok zor oluyor çünkü bunu beklemiyorsunuz. Gerçek şu ki, bu sorunun üstesinden nasıl geleceğinizi söyleyen bir el kitabı yok..." dedi.

Uruguay milli takımının Copa America kadrosunda yer almaması hakkında da konuşan tecrübeli orta saha, "Milli takım beni biraz şaşırttı. Çünkü iki Dünya Kupası ve Copa America'da oynadıktan sonra neredeyse 6 yıldır milli takımdayım ve neredeyse her yıl çağrılırken bu kez çağrılmamak biraz şok edici ama hocanın kararına saygı duyuyorum." ifadelerine yer verdi.

Hedefini açıkladı: Boca Juniors!

Galatasaray'ın Avrupa'da forma giydiği son kulüp olacağını söyleyen Uruguaylı yıldız, "Boca'da oynamak için can atıyorum. Bunu tüm ruhumla istiyorum. Başkan Riquelme ile sık sık bunu konuşuyorum. Galatasaray'da 2028 yılına kadar yeni sözleşme imzaladım. Buranın Avrupa'daki son kulübüm olacağını biliyorum ve sonrasında Boca'ya gitmek istiyorum." sözlerini sarf etti.

Galatasaray formasıyla 2 şampiyonluk yaşayan 28 yaşındaki Lucas Torreira, geçtiğimiz sezon çıktığı 47 maçta 1 gol 3 asistlik performans göstermişti.