TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024 açılışı öncesi FIFA ve UEFA Başkanları ile bir araya geldi

TFF Mehmet Büyükekşi EURO 2024
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024 açılışı öncesi FIFA ve UEFA Başkanları ile bir araya geldi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Almanya'da dün akşam açılış töreni yapılan EURO2024 öncesi gerçekleştirilen etkinliklerde FIFA Başkanı Gianni Infantino ile UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, F Grubu'ndaki rakiplerimizin ülke futbol federasyon başkanları ile de bir araya geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, dün akşam EURO 2024'ün açılış maçında FIFA ve UEFA kurmaylarının yanı sıra rakiplerimizin federasyon başkanlarıyla bir araya geldi.

A Milli Takımımıza başarı dilediler

FIFA Başkanı Infantino ile olan buluşmada A Milli Takımımızın F Grubu'ndaki rakiplerinden Portekiz'in efsane oyuncusu Luis Figo, UEFA Başkanı Ceferin ile yapılan buluşmada ise Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı Sandor Csany de yer aldı. Hem Infantino hem de Ceferin, A Milli Takımımıza EURO 2024'te başarı dilerken, Başkan Büyükekşi de kendilerine teşekkür etti. TFF Başkanı Büyükekşi, Macaristan Başbakanı Orban ve Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı Csany'ye ise başkent Budapeşte'deki Puskas Arena'da oynanan Macaristan - Türkiye arasındaki dostluk maçında gösterilen misafirperverlik için bir kez daha teşekkürlerini iletti.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024 açılışı öncesi FIFA ve UEFA Başkanları ile bir araya geldi - Resim : 2

Büyükekşi rakiplerimizin başkanları ile de görüştü

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Münih'te Almanya ile İskoçya arasında oynanan maçtan önce yapılan açılış töreni etkinliklerinde FIFA ve UEFA Başkanları dışında Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'ndaki rakiplerimizin ülke temsilcileri ile de bir araya geldi. Büyükekşi, Çekya Futbol Federasyonu Başkanı Petr Fousek, Gürcistan Futbol Federasyonu Başkanı Levan Kobiashvili ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Fernando Gomes ile görüşürken, dört başkan maçların centilmence geçmesi temennisiyle birbirlerine başarı diledi.

Almanya - İskoçya maçını birlikte izlediler

Lüksemburg Futbol Federasyonu Başkanı Paul Philipp, Arnavutluk Futbol Federasyonu Başkanı Armand Duka ve İsviçre Futbol Federasyonu Dominique Blanc ile de görüşen Başkan Büyükekşi, 14 Temmuz'a kadar sürecek şampiyona ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Münih Futbol Arena'da gerçekleştirilen EURO 2024 açılış seremonisini ve açılış maçı olan Almanya-İskoçya müsabakasını FIFA Başkanı Infantino ve UEFA Başkanı Ceferin'in yanı sıra ülke federasyon başkanlarıyla da birlikte takip etti.