Sedat Tahiroğlu, Barış Alper Yılmaz'ı isteyen takımı ve bonservis bedelini açıkladı

Galatasaray
Sedat Tahiroğlu, Barış Alper Yılmaz'ı isteyen takımı ve bonservis bedelini açıkladı

Ankara Keçiörengücü Başkanı Sedat Tahiroğlu, eski futbolcuları Barış Alper Yılmaz için 'Nuri Şahin onu yakından takip ediyor, 30 milyon euro civarında bir rakama satılabilir, eğer bu rakama transferi gerçekleşirse yüzde 20 payı bizde' ifadelerini kullandı.

Barış Alper Yılmaz, Milli Takım forması altında EURO 2024'te gösterdiği harika performansla Avrupa'nın gözdesi olmayı başardı. Galatasaray, 2021 yılında 24 yaşındaki oyuncuyu 2.1 milyon euro karşılığında Ankara Keçiörengücü'nden transfer etmişti.

GALATASARAY YÜZDE 20 PAY VERECEK

Sarı-Kırmızılılar, Barış'ın olası bir transferi durumunda Ankara ekibine yüzde 20 pay verecek. CimBom'un bu yüzde 20 payı da almak için Ankara Keçiörengücü ile kısa süre içinde görüşmelere başlayacağı biliniyor.

Ankara Keçiörengücü Başkanı Sedat Tahiroğlu, bu konu ile ilgili Akşam'a konuştu:

LİVERPOOL ARSENAL İSTİYOR DİYE DUYDUM

"Barış Alper Yılmaz'ın yüzde 20 payı bizde ama bu konuda Galatasaray'dan bizimle bir görüşme talebi gelmedi. Liverpool istiyor, Arsenal istiyor diye duyuyorum ama Nuri Şahin'in kesinlikle istediğini biliyorum.

Sedat Tahiroğlu, Barış Alper Yılmaz'ı isteyen takımı ve bonservis bedelini açıkladı - Resim : 2

50 milyon euro fiyatın çıkacağını sanmıyorum. 30 milyon euro civarında satılabilir. Türk futbolu için gençlerin önünün açılması gerekiyor. İnşallah kendisi için hayırlı olan kararı verir. Önemli olan para değil. Önemli olan Barış Alper'in başarılı olacağı bir takıma gitmesi çünkü Türkiye'nin yüzü olacak."

ASTON VİLLA ONUN İÇİN İYİ BİR SEÇENEK

Avrupa basını, Barış Alper Yılmaz ile ilgili haberler yapmaya devam ediyor. İngiliz basını, genç oyuncu ile ilgili yaptığı haberde şu ifadelere yer verdi: "Aston Villa için bu yaz iyi bir seçenek. Unai Emery'nin yeni sezon başlamadan önce Türk sansasyonunu kapmak için elinden geleni yapması akıllıca olacaktır."

Sedat Tahiroğlu, Barış Alper Yılmaz'ı isteyen takımı ve bonservis bedelini açıkladı - Resim : 3

İspanyol www.fichajes.net ise Arsenal'in istediği Barış Alper Yılmaz için Galatasaray'ın 50 milyon euro fiyat belirlediğini duyurdu. Sarı-Kırmızılı Yönetim, Barış Alper'i kesinlikle bu sezon takımda tutmak istiyor.