Ozan Kabak'ın sakatlığı açıklandı: Geniş kadrodan çıkartıldı

A Milli Takım Ozan Kabak
Ozan Kabak'ın sakatlığı açıklandı: Geniş kadrodan çıkartıldı

Türkiye A Milli Takımımızın EURO24 öncesi hazırlık maçında dün akşam İtalya ile 0-0 berabere kalmıştı. Bu maçta sakatlanarak oyundan çıkan Ozan Kabak'tan kötü haber geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu, dün akşam İtalya maçında sakatlanarak oyundan çıkan Ozan Kabak'ın sağ diz ön çapraz bağlarında yırtık tespit edildiğini ve oyuncunun EURO 2024 geniş kadrosundan çıkarıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada; "Dün akşam oynanan İtalya - Türkiye özel maçı esnasında yaşadığı sakatlığın ardından sedyeyle oyundan çıkan, daha sonra da hastaneye götürülen millî futbolcumuz Ozan Kabak'ın muayene ve tetkikleri tamamlandı. Yapılan kontroller sonucunda, Ozan'ın sağ diz ön çapraz bağlarında yırtık tespit edildi ve 24 yaşındaki defans oyuncumuz, sakatlığının ciddiyeti sebebiyle A Millî Takımımızın EURO 2024 geniş kadrosundan çıkarıldı. Yaşamış olduğu talihsiz sakatlık nedeniyle Ozan Kabak'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde sahalara yeniden dönmesini diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.