Muhammed Cham Trabzonspor'a gitmek için Clermont'a rest çekti

Trabzonspor
Muhammed Cham Trabzonspor'a gitmek için Clermont'a rest çekti

Daha önce Trabzonspor'un ilgilendiği yıldız futbolcu Muhammed Cham'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. 23 yaşındaki orta sahanın bordo mavili takıma gelmek için Clermont'a rest çektiği öğrenilirken, Fransız temsilcisinin bu transfer için 7,5 milyon euro çektiği kaydedildi.

Yeni sezon öncesi 6 transferle şov yapan Trabzonspor'un hedeflerinden birisi de Muhammed Cham. 23 yaşındaki 10 numara ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

CHAM AYRILMAK İÇİN ANTRENMANLARA ÇIKMIYOR

Clermont'tan kesinlikle ayrılmak isteyen ve bunu da net olarak yönetimine söyleyen Avusturyalı yıldız, talebi gerçekleşmeyince bir süredir idmanlara çıkmıyordu. Bu sezon ikinci lige düşen Fransa ekibinin yönetimi de Cham'i önce kamp kadrosuna dahil etmedi, hemen ardından da kadro dışı bıraktı. Bordo mavililer, Clermont'a transfer için çok yoğun şekilde baskı yapıyor.

CLERMONT 7.5 MİLYON EURO İSTİYOR

Trabzonspor yönetimi transferi 5 milyon euro'ya bitirmek isterken; Clermont'un 7.5 milyon euro'luk talebi sürüyor. Ancak kırmızı siyahlıların, 1.80 boyundaki yıldızın tavrı karşısında büyük sıkıntı yaşadığı ifade edildi. Bu nedenle Karadeniz devinin kurmayları aradaki pürüzlerin giderilmesi için bir kez daha Clermont ile masaya oturmaya karar verdi. Genç oyuncunun kadro dışı bırakılmış olmasının avantajıyla bu transferde önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Hedef Muhammed Cham'in transferini bu hafta içinde bitirmek.

Muhammed Cham Trabzonspor'a gitmek için Clermont'a rest çekti - Resim : 2

Hem kanatta hem de 10 numara pozisyonunda görev yapan Cham, geride bıraktığımız sezon Ligue 1'de çıktığı 33 maçta 8 gol atıp, 4 asist yaptı. Kulübü ile 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunan 23 yaşındaki 10 numaranın piyasa değeri 6 milyon euro olarak gözüküyor. (Sabah)