Mertens maçı bıraktı Barış Alper Yılmaz'a hayran kaldı: Bu çocuk...

Galatasaray
Mertens maçı bıraktı Barış Alper Yılmaz'a hayran kaldı: Bu çocuk...

Fatih Karagümrük galibiyetinden sonra açıklamalarda bulunan Mertens "Bu çocuk gelecekte nerelere gelebilir diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray forması giyen Barış Alper Yılmaz, Berkan Kutlu ve Dries Mertens Fatih Karagümrük karşılaşmasının ardından açıklama yaptı.

BARIŞ ALPER: İNŞALLAH HAFTAYA ŞAMPİYONUZ

Milli oyuncu, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "İki takım da çok iyi mücadele etti. Takım sahaya karakterini, her şeyini koydu. Son 2 maçımız kaldı. İnşallah haftaya yenersek şampiyonuz. Tarihe geçmek istiyoruz. Dries Ağabey'den çok şey öğreniyorum. Çok enerjik kendisi. Bana asist yaptı. Çok teşekkür ediyorum." dedi.

TARİHE GEÇMEK İSTİYORUZ

Kulüp televizyonuna da açıklama yapan Barış Alper Yılmaz, "Çok mutluyum. Başta annem olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum. Bugün de gol attım, ona armağan olsun. Kazandığımız için çok mutluyum. Takım olarak iyi mücadele ettik. Berkan'ın son dakika gol atması çok iyi oldu. İki maçımız kaldı, onları da kazandık mı şampiyonuz. Tarihe geçmek istiyoruz." sözlerini sarf etti.

MERTENS: ÇOK ZOR BİR SAHADA OYNADIK

Dries Mertens, Anneler günü ile ilgili "Anneler günü bugün. Eşim de bir anne ve ona bugün çiçekler verdim. Sahada gol atarak da en büyük hediyeyi verdim.'' dedi.

Maçı değerlendiren Mertens, ''Ligin sonuna doğru işler güzelleşiyor. Adrenalin artıyor. Karagümrüklü oyuncularla da konuştum onlar da çok iyi dediler. Sona doğru gidiyoruz. Çok zor bir sahada oynadık. Bu takım kupada da bize zorluk çıkardı. Ancak kalite farkını sahada gördünüz sanırım.'' ifadelerini kullandı.

BARIŞ ALPER EĞER ÇOK ÇALIŞIRSA...

Barış Alper'in performansını da yorumlayan yıldız isim, ''Güzel bir sezon geçiriyor Barış Alper, güzel adımlar attı. Bu çocuk gelecekte nerelere gelebilir diye düşünüyorum. Çok çalışırsa çok güzel yerlere gelecek. Buna eminim.'' sözlerini sarf etti.

Mertens sözlerini şöyle noktaladı: ''Çok mutluyum, gol atmayı ve asistleri seviyorum. Önemli olan 3 puan ve ben bunu daha çok seviyorum."

BERKAN KUTLU: ÇOK BEKLEDİM BU GOLÜ

Berkan Kutlu, "Zor bir maçtı, çok gitgelli maçtı. Sonuçta kazanmayı bildik. Çok mutluyuz." dedi.

Karşılaşmanın son dakikasında attığı gol için konuşan Berkan Kutlu, "Çok bekledim bu golü. Bu sezon benim için çok çalkantılıydı. Bu golü burada atmak bütün çalışmaların emeğin meyvesi. Çok mutluyum. Sonuçta bu bir ekip çalışması. Berkan'ı görüyoruz ama arkada koca bir ekip var. Onlara da çok teşekkürler. Her gün bu camiaya layık olmaya çalışıyoruz." sözlerini sarf etti.

BÜYÜK BİR EMEK VAR BURADA

Kulüp televizyonuna da konuşan başarılı orta saha oyuncusu, "Çok mutluyum, Koca bir ekip var arkada. Çalkantılı bir sezondu benim için ama bu golü atmak benim için çok önemliydi. Taraftarı olduğum camiada bunu yaşamak gurur verici. Son 180 dakika kaldı. Her şeyimizi ortaya koyup inşallah şampiyon olacağız. Büyük bir emek var burada. Şampiyon olduktan sonra Allah doyasıya kutlamayı nasip etsin bize." diye konuştu.