Leverkusen bir Avrupa finalini daha kaybetti

Dün akşam UEFA Avrupa Ligi Finali'nde Atalanta'ya 3-0 mağlup olarak kupayı kaybeden Bayer Leverkusen, 2002'den sonra bir finalden daha üzgün ayrıldı.

UEFA Avrupa Ligi finalinde Atalanta, Bayer Leverkusen'i 3-0 mağlup ederek mutlu sona ulaştı. Bergamo ekibi sadece kupaya uzanmakla kalmadı, muhteşem Leverkusen'in bu sezonki 51 maçlık yenilmezlik serisini de sona erdirdi.

Diğer taraftan Leverkusen, Avrupa'da çıktığı bir finali daha kaybetmiş oldu. 2001-2002 sezonunda Lucio, Ballack, Ze Roberto, Yıldıray Baştürk, Berbatov ve Neuville gibi isimlerle tıpkı bugünkü gibi çok iyi bir kadroya sahiplerdi.

Xabi'nin takımı kadar kusursuza yakın olmasalar da son haftalara gelindiğinde ligde Dortmund ile kıyasıya bir yarışa girmiş, Şampiyonlar Ligi'nde ve Almanya Kupası'nda finale yükselmişlerdi.

Sırasıyla ligin sondan bir önceki haftasında Nürnberg'e 1-0 kaybederek şampiyonluğu Dortmund'a, Almanya Kupası'nı finalde 4-2 ile Schalke'ye ve Zidane'ın meşhur golü attığı maçta Şampiyonlar Ligi'ni Real Madrid'e kaptırmışlardı.

Bu kez ligde şampiyonluğa ulaşan Leverkusen, Avrupa'da ise kupayı bir kez daha finalde kaybetti ve sezonu namağlup tamamlama fırsatını da kaçırdı. Bakalım cumartesi Kaiserslautern'e karşı ne yapacaklar?

UEFA Avrupa Ligi