Hasan Arat'ın neden Van Bronckhorst'u tercih ettiği belli oldu

Beşiktaş
Hasan Arat'ın neden Van Bronckhorst'u tercih ettiği belli oldu

Mourinho, Sergen Yalçın, Şenol Güneş gibi teknik direktörleri gündemine almasına rağmen Giovanni van Bronckhorst'la anlaşmaya varan Beşiktaş'ın Hollandalı çalıştırıcıyı neden tercih ettiği belli oldu.

Beşiktaş'ın teknik direktör olarak açıkladığı Giovanni van Bronckhorst, kısa süre içinde İstanbul'da olacak.

Türkiye'ye gelişinin ardından imza töreni yapılması beklenen Hollandalı teknik adamın siyah-beyazlı ekibe düşünülmesinde birçok etkenin rol oynadığı, Beşiktaş Yönetimi'nin de bunlardan dolayı tercih yaptığı vurgulandı.

İşte Kartal'ın başına geçecek olan Bronckhorst'un avantajları:

GİO'NUN HÜCUM FUTBOL ANLAYIŞI

Bronckhorst, ofansif bir düşünceyle takımlarını sahaya sürüyor. Daha çok 4-3-3 ve 4-2-3-1 oyun düzeniyle takımlarını sahaya süren Hollandalı çalıştırıcının Beşiktaş'ta da hücum gücü yüksek bir futbol anlayışıyla takımı sahaya çıkaracağı belirtildi.

Hasan Arat'ın neden Van Bronckhorst'u tercih ettiği belli oldu - Resim : 2

3 TANE TAKIM ÇALIŞTIRDI

Futbolculuğunun ardından Ronald Koeman'ın yardımcılığını yapan Giovanni van Bronckhorst, uzun yıllar sürdürdüğü Feyenoord'daki teknik direktörlük kariyerini Guangzhou ve Rangers'ta devam etti. Henüz 49 yaşında olması da avantaj olarak görülüyor.

İKİLİ İLİŞKİLERİNİ KULLANABİLİR

Gerek futbolculuğu gerekse teknik adamlığında Avrupa'da isim yapan Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü, Avrupa'daki kulüplerle olan ikili ilişkilerini de kullanarak transfer yapması bekleniyor.

GENÇ OYUNCU OYNATMAKTAN KORKMUYOR

Açık sözlü ve önemli kararlar almaktan korkmayan Bronckhorst, genç futbolculara verdiği şansla da dikkat çekiyor. Takımı seçerken isim ya da tecrübenin ötesinde, ekibini sonuca götürecek oyuncuları tercih ediyor.

Hasan Arat'ın neden Van Bronckhorst'u tercih ettiği belli oldu - Resim : 3

Öte yandan Beşiktaş, Yönetim Kurulu Danışmanlığı için Brad Friedel ile 2 yıllık anlaşma sağlandığını duyurdu.