Giovanni van Bronckhorst'un Beşiktaş'tan alacağı maaş belli oldu

Beşiktaş
Giovanni van Bronckhorst'un Beşiktaş'tan alacağı maaş belli oldu

Beşiktaş ile anlaşmaya varan Hollandalı teknik direktör Giovanni van Bronckhorst siyah beyazlı kulüpten 1.4 milyon euro maaş alacak.

Beşiktaş'ta merakla beklenen karar çarşamba günü açıklandı. Siyahbeyazlı kulüp, Giovanni van Bronckhorst'un takımın başına getirildiğini duyurdu.

Hollandalı hocayla uzun süredir görüşen ancak Slaven Bilic ve Ole Gunnar Solskjaer ile de temasta olan Kartal, en doğru tercihin 49 yaşındaki teknik adam olacağını düşündü ve Van Bronckhorst ile anlaşma yaptı. Tecrübeli çalıştırıcı ile 2+1 yıllık mukavele konusunda el sıkışıldı.

VAN GASTEL BU SEFER GELECEK

Sabah'ın haberine göre; Beşiktaş, Van Bronckhorst'u daha önce de istemişti ancak tecrübeli teknik adam, ekibini toparlayamadığı için sonuca varılamamıştı. Van Bronckhorst, sağ kolu olarak nitelendirilen NAC Breda'nın teknik direktörü Jean Paul van Gastel ile birlikte gelecek.

Giovanni van Bronckhorst'un Beşiktaş'tan alacağı maaş belli oldu - Resim : 2

GİO BEŞİKTAŞ'TAN 1.4 MİLYON EURO ALACAK

Ayrıca teknik kadroda Serdar Topraktepe de yer alacak. 1.4 milyon Euro garanti ücret kazanacak olan başarılı teknik direktör, birkaç gün içerisinde İstanbul'a gelecek. Daha önce Jose Mourinho ile masaya oturan Beşiktaş yönetimi Portekizli teknik adamın yüksek maaşı sebebiyle görüşmeleri sonlandırmıştı. Mourinho ile anlaşan Fenerbahçe yönetimi deneyimli çalıştırıcı için '10,5 milyon euroluk maaş' açıklaması yapmıştı.