Galatasaray'dan Fenerbahçe derbisinde şölen hazırlığı

Futbol Süper Lig Galatasaray
Galatasaray'dan Fenerbahçe derbisinde şölen hazırlığı

Süper Lig'deki 24. şampiyonluğunu ilan etmek için Fenerbahçe derbisinde 1 puanın bile yeteceği Galatasaray'da, tarihi derbi için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca sarı-kırmızılı taraftarların yoğun ilgi gösterdiği maçla ilgili yaşanabilecek tatsız olayların önüne geçilmeye çalışılıyor.

Şampiyonluk için geri sayıma devam eden Galatasaray’da taraftarlar, koreografi hazırlığına tüm hızıyla devam ediyor. Gelen haberlere göre tarihe geçecek bir şölen hazırlamayı planlayan sarı-kırmızılılar, bunun için gece-gündüz demeden çalışıyor.

Fanatik'in haberine göre; şampiyonluk kutlamaları için her türlü hazırlık yapılırken, tatsız durumların da önüne geçilmeye çalışılıyor. Dün gündüz saatlerinde derbinin biletleri satışa çıkarıldı. Bin 300 TL ve 30 bin TL arasında değişkenlik gösteren biletler kısa sürede tükendi. Ayrıca karaborsanın önüne geçilmesi için de Galatasaray yönetimi jet hızıyla adım attı.

ALACAKLARI KALMADI

Buna göre maça gidecek bileti olan taraftarların, biletlerini devretmesi yasaklandı. Öte yandan futbolculara da doping verildi. Gelen haberlere göre biriken prim ödemeleri gerçekleştirildi. Yani hiçbir Galatasaraylı futbolcunun, geçmişe yönelik prim alacağı kalmadı.

FLORYA’DA REHAVET YOK

Aslan’ın hocası Okan Buruk, oyuncularından derbi mücadelesini normal bir maç gibi görmelerini istedi. Başarılı hoca, bu anlamda oyuncularının rehavete kapılmasını ve baskı altına girmesini istemiyor. Buruk, takımının geçen yıl Fenerbahçe karşısında aldığı çarpıcı galibiyeti hatırlatarak, yine benzer bir futbolla şampiyonluğunu ilan etmek istiyor.