Fenerbahçeli stoper Leonardo Bonucci futbolu bırakıyor

Futbol Spor Haberleri Süper Lig Fenerbahçe
Fenerbahçeli stoper Leonardo Bonucci futbolu bırakıyor

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde kadrosuna kattığı 37 yaşındaki stoper Leonardo Bonucci, İstanbulspor maçının ardından futbol kariyerini noktalayacak.

Devre arası transfer döneminde Fenerbahçe'ye katılan İtalyan savunma oyuncusu Leonardo Bonucci, aktif futbolculuk kariyerini yarın noktalıyor.

İstanbulspor ile oynanacak maç için Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde yapılan son antrenman öncesi İsmail Kartal ve futbolcularla bir araya gelen Bonucci’ye, tüm takımın imzaladığı Fenerbahçe forması hediye edildi.

Takım adına teşekkür konuşması yapan kaptanlardan Mert Hakan Yandaş, “Lider bir adamın nasıl olması gerektiğini ben şahsım adına onda çok kez gördüm. Saha içi ve saha dışında her zaman takımın yanında olduğu için ona çok teşekkür ediyorum. Bizler ve Fenerbahçe taraftarları; o burada bizimle olduğu için çok şanslı, tekrar her şey için teşekkürler.” dedi.

37 yaşında futbolculuk kariyerini noktalama kararı alan Leonardo Bonucci de, “Bu harika ailenin bir parçası olmak benim için bir zevkti. Saha içinde ve saha dışında en iyimi göstermeye çalıştım ama en önemlisi yarın son savaşımızı vereceğiz. Kariyerimi bir kupayla bitirmek istiyorum ve yarın şampiyon olmak için bir şansımız var. Herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.