Fenerbahçe ve Barcelona istiyordu Trabzonspor devreye girdi: Şartlar zorlanıyor...

Trabzonspor Transfer Transfer Haberleri Abdullah Avcı
Fenerbahçe ve Barcelona istiyordu Trabzonspor devreye girdi: Şartlar zorlanıyor...

Gelecek sezon transfer çalışmalarına devam eden Trabzonspor'da orta saha için yine bir Arjantinli gündeme geldi...

Trabzonspor'da transfer çalışmaları devam ediyor. Fırtına, orta sahaya mutlaka üst düzey bir isim almayı hedefliyor. Batista Mendy’nin yanı sıra Rangers'tan transfer edilen John Lundstram bu bölgedeki yabancı isimler.

Ancak teknik direktör Abdullah Avcı, yoğun maç takviminde bu ikilinin yeterli olmayacağı görüşünde. Gündeme ise adı geçen sezon Fenerbahçe ile anılan Arjantinli yıldız futbolcu Guido Rodriguez geldi.

Fanatik'in haberine göre, geçtiğimiz yaz döneminde ve devre arasında adı Fenerbahçe ile anılan 30 yaşındaki yıldız, Real Betis’te çıktığı 29 maçta 2 gol, 1 asistlik performans gösterdi. 6 ve 8 numara pozisyonlarında görev yapan 1.85 boyundaki Arjantinli, dinamizmi, teknik kapasitesi ve mücadele sertliğiyle ön plana çıkıyor.

Sezon bitmeden adı Barcelona ile geçen Rodriguez’in ön protokol dahi imzaladığı iddia edilmişti. Ancak İspanyol basını, Tangocu ile Barça arasında bir sözleşmenin bulunmadığını hatta teknik adamlık görevine gelen Hansi Flick’in bu transfere sıcak bakmadığını yazdı.

Bonservisi elinde olduğu için Guido Rodriguez’in pek çok talibi bulunuyor, dolayısıyla transferi hiç kolay değil. Ancak Trabzonspor Yönetimi şartları zorluyor. İmza parası formülüyle oyuncuya yüksek bir kontrat önerileceği belirtildi.