İspanya'da eleştirilerin odağındaki isim: Cenk Özkaçar

EURO 2024 Futbol Spor Haberleri A Milli Takım Milli Takım Türkiye Milli Futbol Takımı
İspanya'da eleştirilerin odağındaki isim: Cenk Özkaçar

Milli futbolcu Cenk Özkaçar'ın 26 kişilik EURO 2024 kadrosuna alınmaması, İspanyol basınında gündeme geldi. İşte detaylar...

Valencia Plaza'da yer alan haberde Cenk Özkaçar'ın EURO 2024'e alınmamasının Valencia'daki performansıyla paralel olduğu savunuldu.

Takımın sahibi Peter Lim tarafından, 5 milyon euro satın alma bedeli ödenerek Lyon'dan kadroya katılan oyuncu sezonun belirleyici bölümünde Gabriel ve Diakhaby'nin yedeğiydi.

Haberde teknik direktör tarafından olumlu rapor verilmemesine rağmen Cenk Özkaçar'ın Lim'in Jorge Mendes'le olan iyi ilişkileri nedeniyle satın alındığı savunuldu.

Lige ilk 11'de başlayan Cenk, Gabriel Paulista'yla birlikte 4. haftaya kadar oynadı, ancak sonra yaptığı hatalı pas, penaltıya neden olması ve kendi kalesine attığı gol nedeniyle maç kaybettirince yedeğe düştü. Hatta 4. seçenek oldu. Cenk Özkaçar, 9. ve 22. haftalar arasında yalnızca 11 dakika forma giyebildi.

Ocak ayında Gabriel'in takımdan ayrılması ve Diakhaby'nin mart ayında Real Madrid maçında korkunç bir şekilde sakatlanmasının ardından takımda geriye kalan 2 stoperden biri olduğu için 6 maç peş peşe 90 dakika forma giydi. 28. ve 32. hafta arasındaki bu maçların ardından Cenk, formasını Yarek'le paylaştı. Kalan 6 haftanın 3'ünde Cenk, geriye kalanında ise Yarek forma giydi.

Cenk sezon boyunca Valencia'da 1596 dakika forma giyerek devre arasında takımdan ayrılan Gabriel Paulista'dan sadece 100 dakika fazla oynadı. Sezonun bir bölümünde Afrika Uluslar Kupası'nda olan ve mart ayında da sakatlanıp sezonu kapatan Diakhaby'den ise 500 dakika daha fazla görev yaptı.

Milli takıma ise sürekli çağrılan ve sol bek olarak görev yapan Özkaçar, EURO 2024 öncesi ise Montella tarafından tercih edilmedi.

Haberin sonunda milli futbolcunun yeniden forma bulabilmesi için performansını artırması gerektiğine vurgu yapıldı.

(Haber Global)