Ertuğrul Doğan'dan flaş açıklama: Onuachu 15 milyon euro!

Ertuğrul Doğan Trabzonspor Transfer Haberleri Transfer Abdullah Avcı Paul Onuachu
Ertuğrul Doğan'dan flaş açıklama: Onuachu 15 milyon euro!

Önümüzdeki sezon transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'da başkan Ertuğrul Doğan, katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulunurken Onuachu konusu ise taraftarda hayal kırıklığı oluşturdu...

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, TRT Radyo'ya yaptığı açıklamalarda transfer için önemli bilgiler aktardı.

Ertuğrul Doğan, Paul Onuachu'nun takımda kalmasını istediklerini ancak kulübünün kiralamaya yanaşmadığını dile getirdi. Doğan, "Southampton, Onuachu için 15 milyon euro bonservis bedeli istiyor, görüşmelerimiz sürüyor." dedi.

4 TRANSFERİ BİTİRDİK

Nicolas Pepe ve Mislav Orsic için konuşan Ertuğrul Doğan, "Pepe ve Orsic için de hocamızın raporunu bekleyeceğiz. Şubat ayından bu yana transferde çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Şu an itibarıyla 4 oyuncunun transferini bitirdik. Buna 3 ismi daha ekleyebiliriz. Bu hafta da bir futbolcu ile görüşeceğiz" dedi.

Başkan Doğan, kulübün borcunun 4.5 milyar TL olarak açıklanmasıyla ilgili soruya ise "Aylık borçlar ödenmeseydi, takım çok farklı bir durumda olabilirdi. Ancak bu sıkıntılardan hiç hayıflanmadım, sadece takıma destek olunmasını istedim" cevabını verdi. Ertuğrul Doğan, altyapıdan taviz vermeyeceklerini de sözlerine ekledi.

TÜRKİYE KUPASI FİNALİ

Ziraat Türkiye Kupası finaline değinen Doğan, "Türk futbolunun 75 bin taraftarın önünde oynanacak olan bir karşılaşmaya ihtiyacı var. Yabancı VAR hakemi ve yarı otomatik ofsayt sistemi bu finalde olacak. Trabzonspor, yabancı hakem konusunda adaletin olduğu yerde. Yurt dışından iyi hakemler gelebilir ancak iyi hakemleri kim gönderir? Böyle maçlar için yabancı hakemlerin gelmesi mümkün, hayır demeyiz" ifadelerini kullandı.