Düsseldorf Arena (Merkur Spiel-Arena Düsseldorf) nerede, kaç kişilik ve kapsitesi ne kadar? EURO 2024 Düsseldorf Arena maç programı

EURO 2024 Futbol Spor Haberleri
Düsseldorf Arena (Merkur Spiel-Arena Düsseldorf) nerede, kaç kişilik ve kapsitesi ne kadar? EURO 2024 Düsseldorf Arena maç programı

EURO 2024 Futbol Şampiyonası kapsamında maçların oynanacağı stadyumlar arasında Düsseldorf Arena (Merkur Spiel-Arena Düsseldorf) bulunuyor. Bu doğrultuda, "Düsseldorf Arena nerede, hangi takımın, kapasitesi ne kadar ve kaç kişilik?" sorularının yanıtları araştırılmaya başlandı.

EURO 2024 Futbol Şampiyonası'nın stadyumları sporseverler tarafından en çok merak edilen konular arasında öne çıkıyor. Maçların oynanacağı stadyumlardan birisi de Düsseldorf Arena (Merkur Spiel-Arena Düsseldorf) durumunda.

2004 yılında LTU Arena adıyla inşa edilen stadyum, daha sonra Esprit Arena adını ve aldı ve şu an Merkur Spiel-Arena ismiyle faaliyetine devam ediyor. Almanya'nın Düsseldorf şehrinde yer alan stadyumda Fortuna Düsseldorf maçlarını oynuyor. Açılır-kapanır çatıya sahip olan Merkus-Spiel Arena, ayrıca 2011 Eurovision Şarkı Yarışması finallerine ev sahipliği yaptı.

Düsseldorf Arena (Merkur Spiel-Arena Düsseldorf) Kaç Kişilik?

Düsseldorf Arena'nın kapasite 47.000'dir.

Düsseldorf Arena (Merkur Spiel-Arena Düsseldorf) Maç Programı Takvimi

Grup D: Avusturya – Fransa (17. Haziran)
Grup E: Slovakya – Ukrayna (21. Haziran)
Grup B: Arnavutluk – İspanya (24. Haziran)