Dursun Özbek'ten Okan Buruk'a 2 milyon euro maaş ve yeni sözleşme!

Galatasaray Okan Buruk
Dursun Özbek'ten Okan Buruk'a 2 milyon euro maaş ve yeni sözleşme!

Galatasaray'da iki yıl üst üste şampiyon olan ve Avrupa'nın dev kulüplerinin radarına giren Okan Buruk'a sarı kırmızılı yönetimden 2 yıllık sözleşme teklifi geldi.

İki sezon üst üste şampiyonluğa ulaşan ve Galatasaray’da artık efsaneler arasında yer almaya hazırlanan Teknik Direktör Okan Buruk ile sözleşme yenilenecek. Sezon içinde gelen mukavele tekliflerini, şampiyonluk sonrasına bırakan Buruk, 2 yıllık imza atacak.

Milliyet'in haberine göre; Fransa’dan Marsilya ile beraber, İtalyan kulüplerinin radarında olan başarılı teknik adamla ilgili karar verildi. Başkan Dursun Özbek, gelecek hafta başında genç hoca ile masaya oturup 2 senelik sözleşme imzalatacak. Okan Buruk ile daha önce birer senelik sözleşme imzalayan Başkan Özbek, bu sefer görev süresinin sonuna kadar takımı Buruk’a emanet etmek istiyor.

OKAN BURUK'A 75 MİLYON LİRA MAAŞ

Galatasaray’ın başında rekorlar kıran Okan Buruk’un ücretine de zam yapılacağı öğrenildi. İlk sezonunda 18 milyon liraya çalışan, şampiyonluğun ardından ücreti 30 milyon liraya çıkarılan başarılı teknik direktörün parasında ciddi bir yükselişe gidileceği, yıllık parasının 75 milyon liraya çıkarılacağı bildirildi.

Dursun Özbek'ten Okan Buruk'a 2 milyon euro maaş ve yeni sözleşme! - Resim : 2

Yönetim, yaklaşık 2 milyon euro düzeyinde olacak paranın, Avrupa’daki başarılı teknik direktörlerle kıyaslandığında fazla olmayacağı görüşünde... Okan Buruk da, Galatasaray ile devam etmek istediğini belirtmiş, bu konuda zorluk çıkarmayacağını göstermişti.