Carlo Ancelotti: Arda Güler daha çok oynayabilirdi

Futbol Real Madrid Carlo Ancelotti Arda Güler İspanya La Liga
Carlo Ancelotti: Arda Güler daha çok oynayabilirdi

La Liga'da şampiyonluğu kutlayan ve Şampiyonlar Ligi'nde adını finale yazdıran Real Madrid'de Teknik Direktör Carlo Ancelotti, Alaves maçı öncesi yaptığı açıklamada; "Ceballos ve Arda Güler daha çok oynayabilirdi" dedi.

İtalyan Teknik Direktör Carlo Ancelotti, Tchouameni'nin Şampiyonlar Ligi finaline yetişemeyeceğini, ancak yine de ihtimalleri göz ardı etmediklerini açıkladı.

Arda Güler'e de değinen İtalyan hoca, "Daha fazla dakika verebilsem daha da iyisini yapabilecek oyuncularım var. Mesela Ceballos ve Arda Güler daha çok oynayabilirdi" diye konuştu.

Ancelotti'nin açıklamalarından başlıklar:

"Hızımızı artırmak için kalan 3 maçtan yararlanmalıyız."

"Amacımız tüm kadroyla finale en iyi şekilde gelmek. Courtois ve Militao gibi yeni dönen oyuncuların daha fazla dakikaya ihtiyacı var. Finalden önce gerekli kararları vereceğiz."

"(Bellingham'ı gol kralı yapma) Bunu düşünmüyoruz. Bellingham iyi bir sezon geçirdi, bir sürü gol attı. Ondan daha fazlasını istemeyeceğiz. Gol kralı olması bizim için öncelikli değil."

"Lunin harika bir sezon geçirdi, Courtois ise dünyanın en iyi kalecisi ve geri dönüyor. Dakikalara ihtiyacı var."

"Fran Garcia, Joselu, Brahim çok iyi iş çıkardılar."

"Militao henüz final için hazır değil. Dakikaları eksik. Umarım finalde elinden gelenin en iyisini yapabilir."

"Takımın dinlenmeye ihtiyacı var, çok zorlu bir sezon oldu."

"Bir maç kaybettik ve o günden bu yana bir şeylerin değişmesi gerektiğini anladık. Bu yenilgi (Atletico Madrid mağlubiyeti) bizim için iyi olan bazı savunma planlarını değiştirmemize yardımcı olurdu. Oyuncular sayesinde oldukça kolay bir sezon oldu.

(Haber Global)