Cardiff City, Erol Bulut'un sözleşmesini 2 yıl uzattı

Futbol
Cardiff City, Erol Bulut'un sözleşmesini 2 yıl uzattı

İngiltere Championship ekiplerinden Cardiff City'nin teknik direktörlüğünü yapan Erol Bulut, iki sezon daha İngiliz ekibinin hocası olacak.

Erol Bulut, Cardiff City ile sözleşme 2026 yılına kadar uzatma imzaladı.


İngiliz ekibi yaptığı açıklamada; "A Takım menajeri Erol Bulut'un mevcut sözleşmesini iki yıl uzattığını ve 2026 yazına kadar Bluebirds'e bağlı olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.
2023/24 sezonunun sona ermesinin ardından, Tan Sri Vincent Tan, Yönetim Kurulu ve Erol Bulut arasında mevcut iç süreçlerin ve yapıların iyileştirilmesi amacıyla çeşitli yapıcı ve ayrıntılı görüşmeler gerçekleştirildi. Rekabetçi, keyifli ve başarılı bir 2024/25 sezonu için güçlendirmek amacıyla belirlenen hedeflerle mevcut oyuncu kadrosuyla ilgili kararlar da alındı." denildi.

Tan Sri Vincent Tan şunları söyledi: "Geçen sezon Erol'un yönetimi altında net olan şey, ilerleme kaydettiğimiz ve gelişim gösterdiğimizdi. Üzerine inşa edeceği bazı güçlü temeller attığına inanıyorum. Erol'a, ekibine ve ekibine yeni sezon öncesinde bol şans diliyorum. Tam desteğim ve iyi dileklerim var."

Erol Bulut ise; "Galler'in başkentinde sizlerle birlikte geçirdiğim zamanı uzattığım için çok gururlu ve mutluyum. Tan Sri Vincent'a kulübümüzü geleceğe taşımak için bana güvendiği için teşekkür etmek istiyorum. Bunu yapmak benim için bir zevk ve bu harika fırsatın sunulduğu için minnettarım. Destekleri için Mehmet Dalman ve Ken Choo'ya ve bu noktaya kadar olan yolculuğu bu kadar keyifli ve unutulmaz kılan Cardiff City taraftarlarına da teşekkür ederim. Ailenizin bir parçası olmak bir ayrıcalıktır."ifadelerini kullandı.