Can Uzun'dan ilk açıklama: Anlamıyorum ama saygı göstereceğim!

A Milli Takım Türkiye Milli Futbol Takımı EURO 2024
Can Uzun'dan ilk açıklama: Anlamıyorum ama saygı göstereceğim!

A Milli Futbol Takımımızın EURO 2024 için son 26 kişilik kadrosu dün akşam açıklandı. Kadroda yer almayan futbolculardan en çok konuşulan isim olan Can Uzun'dan ilk açıklama geldi.

A Milli Takım’ın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki (EURO 2024) kadrosu belli oldu. Abdülkadir Ömür, Can Uzun, Doğan Alemdar, Cenk Özkacar, Oğuz Aydın ve Berat Özdemir kadrodan çıkarıldı.


Can Uzun'dan ise açıklama geldi. Genç milli futbolcu, "Sevgili arkadaşlar, maalesef dün 26 kişilik nihai kadrodan çıkartıldım. Birçok güzel görüşmenin ardından çok farklı bir beklentiyle geldim. Tüm kalbimle Türkiye'yi seçtim ve ülkem için ilk büyük turnuvamda oynamayı çok istedim. Güçlü bir sezon ve iyi performansların ardından şimdi kadroda olamamam beni gerçekten çok hayal kırıklığına uğrattı. Bu kararı anlayamıyorum ama saygı göstereceğim ve şimdi gelecek sezona yoğun bir şekilde hazırlanacağım. Görevim, bundan sonra daha çok çalışmak, yeni kulübümde Bundesliga'da iyi bir sezon geçirmek ve kendimi tekrar kanıtlamak! En büyük dileğim, milli takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olması. Takıma şimdi her şeyin en iyisini ve Avrupa Şampiyonası için başarılar diliyorum! Benim zamanım gelecek ve 2026 Dünya Kupası'nda yer almak ve oynamak için elimden gelen her şeyi yapacağım, bu benim hedefim! Türkiye'ye verdiğim sözü tutacağım. Kalbim attıkça: Ne mutlu Türk'üm diyene! Ülkeme başarılı bir Avrupa Şampiyonası diliyorum! Haydi Türkiye!"

Can Uzun'dan ilk açıklama: Anlamıyorum ama saygı göstereceğim! - Resim : 2