Buffon: Maç sonunda kendini çok iyi geliştiren Hakan Çalhanoğlu'nu tebrik ettim

Türkiye Milli Futbol Takımı EURO 2024
Buffon: Maç sonunda kendini çok iyi geliştiren Hakan Çalhanoğlu'nu tebrik ettim

İtalya ile oynanan hazırlık maçından sonra açıklamalarda bulunan Gianluigi Buffon "İtalya ve Türkiye'nin turnuvada ileri seviyelere gidebileceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

EURO 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası İtalya futbol elçisi Gianluigi Buffon, İtalya ile 0-0 berabere kaldığımız maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Buffon yaptığı açıklamada "İki dost ülkenin birlikte düzenleyeceği turnuva büyük bir adım oldu. İki ülkenin bu turnuvayı çok başarılı bir şekilde düzenleyeceğine eminim." ifadelerini kullandı.

BİRBİRLERİNİ TANIMAK İÇİN İYİ BİR FIRSAT OLDU

İtalya'nın efsane kalecisi, "Böyle hazırlık maçları birbirlerini tanıma açısından iyi bir fırsat. İtalya ve Türkiye'nin turnuvada ileri seviyelere gidebileceğini düşünüyorum." dedi.

Buffon: Maç sonunda kendini çok iyi geliştiren Hakan Çalhanoğlu'nu tebrik ettim - Resim : 2

ÇALHANOĞLU'NU TEBRİK ETTİM

İtalya'da top koşturan Milli futbolcularımız ile ilgili de konuşan Buffon, "Hakan'ı maç sonrasında tebrik ettim. Son 4-5 senede kendisini çok geliştirdi. Şu an dünyanın en iyi orta sahalarından birisi konumunda. Kenan Yıldız da çok genç bir oyuncu. Kendini geliştirmeye devam ederse Juventus için önemli bir oyuncu olacaktır." sözlerini sarf etti.