Aston Villa, Beşiktaş ve Galatasaray'ın yıldızlarına kanca attı!

Futbol Beşiktaş Galatasaray İngiltere Premier Lig UEFA Şampiyonlar Ligi Transfer
Aston Villa, Beşiktaş ve Galatasaray'ın yıldızlarına kanca attı!

Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Aston Villa, transferde gözünü Türkiye'ye dikti. Premier Lig ekibi, Beşiktaş'tan Ernest Muci ve Galatasaray'dan Barış Alper Yılmaz için teklif yapmaya hazırlanıyor. İki yıldız için kulüplerinin belirlediği toplam bonservis 45 milyon euro.

Trendyol Süper Lig'de 2023-2024 sezonunun sona ermesine sayılı günler kaldı. Ligde liderliğini koruyan Galatasaray, şampiyonluk yürüyüşü için geri sayıma geçti. Bu sezon beklentilerin altında kalan Beşiktaş ise yeni sezonda zirveyi hedefliyor. Öte yandan her iki takım da gelecek sezonun transfer çalışmalarına başladı.

İki ezeli rakibin yıldız futbolcuları Ernest Muçi ve Barış Alper Yılmaz cephesinde önemli bir transfer gelişmesi de yaşandı. Beşiktaş'ın devre arası transferlerinden Ernest Muçi ve Galatasaray'ın yükselen yıldızı Barış Alper Yılmaz, aynı takımda buluşuyor. İki yıldız isim Premier Lig kulübü Aston Villa'nın radarına girdi.

Akşam'ın İngiliz basınından derlediği habere göre; Premier Lig ekibi, sezonun sona ermesinin ardından iki kulüple de resmi görüşmeleri başlayacak. Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak isteyen Aston Villa, iki futbolcunun hem potansiyeli hem de maliyetleri göz önüne alarak bu transferlerde bir hayli ısrarcı tutumda.

İKİ KULÜBE DEV GELİR!

Beşiktaş ve Galatasaray cephesinin Aston Villa ile el sıkışması durumda kasalarının dolacağı öğrenildi. Gelen bilgilere göre Beşiktaş cephesi, Ernest Muçi için toplamda 20 milyon euroya yakın bir bonservis geliri hedefliyor. Diğer tarafta Galatasaray ise Barış Alper Yılmaz'a minimum 25 milyon euroluk bir fiyat etiketi koymuş durumda. Önümüzdeki günlerde bu iki futbolcu cephesinde sürpriz gelişmelerin yaşanması bekleniyor.