Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası Anderson Talisca oluyor

Fenerbahçe
Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası Anderson Talisca oluyor

Sebastian Szymanski'nin transfer olma ihtimalini göz önünde bulunduran Fenerbahçe yönetimi , daha önce 2 sezon Beşiktaş forması giymiş Anderson Talisca ile görüşmelere başladı.

Gelecek sezonun transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe gözünü Al-Nassr forması giyen Anderson Talisca'ya çevirdi.

Bu sezon Süper Lig'de şampiyonluğu ezeli rakibine kaptıran Fenerbahçe gelecek sezonun transfer çalışmalarına hız verdi.

Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası Anderson Talisca oluyor - Resim : 2

Suudi Arabistan'da çıkan habere göre Fenerbahçe, Al-Nassr'ın Brezilyalı yıldız oyuncusu Anderson Talisca'yı transfer etmek için harekete geçti. Haberin detaylarında Al-Nassr'ın yaşadığı sakatlık nedeniyle 30 yaşındaki yıldız oyuncuya gelen teklifleri değerlendireceği söylendi.

FENERBAHÇE'NİN RAKİBİ CORİNTHİANS

Ayrıca haberde Fenerbahçe'nin yanı sıra Brezilya ekiplerinden Corinthians'ında, Anderson Talisca'yı yakından izlediği ve durumunu takip ettiği iddia edildi. Bu sezon yaşadığı sakatlık sebebiyle yalnızca 25 maçta forma giyen Anderson Talisca bu karşılaşmalarda 25 gol 4 asistlik skor katkısı sağladı.

ŞENOL GÜNEŞ'İ ŞAMPİYON YAPMIŞTI

2016-17 sezonunda Beşiktaş forması giyen ve Şenol Güneş'le tam bir patlama yapan Talisca 33 maçta 17 gol 6 asist yapmıştı. Brezilyalı 10 numara ertesi sezon ise 40 maçta 202 gol 8 asist istatistiği sergilemişti. Talisca Süper Lig'de şampiyonluk sevinci yaşamıştı.