Yahya Ülker kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Fenerbahçe
Yahya Ülker kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanlığına adaylığını ilk kez Haber Global ekranlarında açıkladı. Yıldırım, yönetim listesi hakkında bilgi paylaşmazken özellikle sosyal medyada Yahya Ülker'in Yıldırım'ın listesinde olacağı öne sürüldü. Peki, Yahya Ülker kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar.

Yahya Ülker kimdir sorusu, Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Başkanlığına aday olduğunu açıklamasının ardından merakla araştırılıyor. Yıldırım, herhangi bir şekilde yönetim listesini paylaşmazken Yahya Ülker'in Aziz Yıldırım'ın yönetim listesinde olacağı sosyal medyada iddia ediliyor. Konuyla ilgili bir gelişme henüz yaşanmazken "Yahya Ülker kimdir, kaç yaşında, nereli ve serveti ne kadar?" sorularına açıklık getirdik.

YAHYA ÜLKER KİMDİR?

Murat Ülker'in oğlu olan Yahya Ülker, 1993 yılında dünyaya geldi.

2016 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Yahya Ülker, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Londra ve İsviçre'de bankacılık ve bisküvi üretimi üzerine çeşitli kuruluşlarda çalıştı. 2018 yılında Yıldız Holding'deki kariyerine başlayan Yahya Ülker, Holding'in inovasyon şirketi Northstar Innovation'da görev aldı ve bu süreçte üniversite ve sanayi iş birlikleriyle Holding'in geleceğe yatırımı olan inovasyon projelerinin hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı. 2019 yılından bu yana kurucusu olduğu Yıldız Ventures'ta Holding'in stratejisine değer katacak sektörlerde kurum içi girişimleri inkübe etmek ve girişimcilik ekosistemini desteklemek için çalışan ekiplere liderlik etmektedir. Yıldız Holding Dönüşüm ve Teknoloji Lideri görevlerine devam eden Yahya Ülker ayrıca, Türkiye'nin önde gelen perakende markalarından Şok Marketler E-Ticaret Lideri görevini sürdürmektedir. Türkiye'deki melek yatırımcı ağının bir parçası olan Q Angels'ın kurucu üyesidir. Ayrıca, Endeavor Türkiye'de Startup Mentorluğu, DEİK'te Dijital Teknolojiler İş Konseyi üyeliği yapan Yahya Ülker, 2024 yılında Yenibirlider Derneği Yönetim Kurulu'nun yeni üyeleri arasına katılmıştır.