Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco'dan Edin Dzeko için ayrılık açıklaması!

Edin Dzeko Fenerbahçe Transfer
Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco'dan Edin Dzeko için ayrılık açıklaması!

Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco 24sata açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco, Hırvat basınına açıklamalarda bulundu. Branco, Dzeko'nun ayrılığı hakkında konuştu.

"DZEKO'DAN MEMNUNUZ"

Edin Dzeko'dan memnun olduklarını ifade eden Branco, "Edin Dzeko bizim kaptanımız, en iyi golcülerimizden ve en önemli oyuncularımızdan biri. Geçen sezon sakatlık yaşamadan neredeyse her maçta oynadı. 38 yaşında olmasına rağmen hala genç ve biz ondan çok memnunuz." ifadelerini kullandı.

"ONU KAYBETMEK İSTEMİYORUZ"

Edin Dzeko'nun ayrılacağı yönündeki haberler hakkında konuşan Mario Branco, "Bildiğim kadarıyla bizimle mutlu. Ayrılacağına dair söylentilerin nereden çıktığını bilmiyorum, özellikle de zaten birkaç hücum oyuncumuzu kaybetmişken. Deko bizim için çok önemli ve onu kaybetmek istemiyoruz." dedi.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco'dan Edin Dzeko için ayrılık açıklaması! - Resim : 2

"DZEKO PROJENİN BİR PARÇASI"

Mourinho ile Edin Dzeko hakkında konuştuklarını söyleyen Branco, "Mourinho ile görüşmelere başladığımda en başından beri Dzeko hakkında konuştuk. Bana Roma'daki ilk iki ayının en sevdiği aylar olduğunu çünkü o sırada Dzeko'nun orada oynadığını söyledi. Yani Dzeko başından beri anlaşmamızın ve projemizin bir parçasıydı ve bu konuda hiçbir şey değişmedi." şeklinde konuştu.

"KÜÇÜK BİR BALKAN KOLONİMİZ VAR"

Kulüpteki Balkan kökenli oyunculardan memnun olduklarını ifade eden Mario Branco, "Dzeko'nun Hajduk'a karşı olan duygularının farkındayım, bu konuyu birkaç kez konuştuk. Miha Zajc bile bir Hajduk taraftarı, ailesi de öyle... Hepimiz Dinamo'dan gelen Livakovic'e takılıyoruz. Tadic'i de eklersek, İstanbul'da küçük bir Balkan kolonimiz var ve kulüpteki herkes onlardan memnun, onlar da kulüpten memnun." dedi.